תקנות ציוד מגן אישי

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו – 073-3753313

תוכן עניינים

 

תקנות ציוד מגן אישיעקב ריבוי של תאונות עבודה, אשר גבו את חייהם של עובדים בתחומי עבודה בגובה, חוקק חוק בשנת 1997, בשם חוק ציוד אישי.

חוק זה מחייב כל עובד, העובד בעבודות גובה, להשתמש, על פי חוק בציוד מגן מיוחד, המותאם בדיוק לעבודה שהוא עובד בה.

מעבר לרכישה של ציוד כזה, לעובד חשוב שהעובד ידע להתאים ולהשתמש בציוד זה כיאות, לכן על בעל החברה או המעסיק, ועל העובד עצמו כמובן, לוודא שהוא עומד בתקנות אלו.

במאמר זה נגדיר את מהן תקנות ציוד מגן אישי? למה צריך את ציוד המגן ודוגמאות לציון מגן, שכזה לפי סוגי עבודות בגובה נפוצות?

 

תקנות ציוד מגן אישי הגדרה

תקנות ציוד מגן אישי זהו חוק, שחוקק בשנת 1968, ותוקן מאז כמה וכמה פעמים, וכך כולל: פרטים על הגדרות מונחים, קיום ההוראות על ידי מעבידים ועל ידי תקנות, קיום ההוראות בבניה, קיום ההוראות בבנייה לא תעשייתית, הספקת ציוד מגן לעיניים, כובע מגן, נעלי בטיחות, כפפות מגן, ועוד.

 

למה צריך את ציוד מגן אישי?

רבים שואלים את עצמם למה העובד צריך את ציוד המגן האישי? ובעיקר למה יש צורך בתקנת המחייבות האלו? מה הסכנות אליהם העובדים חשופים?

 

 

סוגי הסיכון

חשוב להדגיש כי קיימים מגוון רחב של סיכונים, למשל יש עבודות שאין בהם סיכונים מיותרים או שיש בהן סכנה אמיתית, כמו כן ניתן לציין כי ישנן עבודות, אשר כוללות מגוון רחב של סוגי סיכונים.

חשיפה לקרני שמש, חשיפה אולטרה סגולה

בעבודות מסוימות עובדים רבים נחשפים לקרינה סגולה, הן ממכשירים שונים, בצורה אקראית, וכן בדרך קבע, כמו למשל: עובדי בניין, עובדי כבישים, חקלאות, עובדי , ועוד מגוון רחב של עובדים נוספים.

חשיפה לאבק מזיק
עור האדם הוא מאד רגיש, וניתן עובדים אלו חייבים ללבוש ציוד מגן, אשר יגן על גופם מהקרינה המסוכנת. ציוד זה כולל לבוש מלא, מכנסיים ארוכים, חולצות ארוכות, וכן כובע רחב שוליים, וכן יש למרוח את חלקים  החשופים בקרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה.

לראות כי הוא חשוף למגוון רחב של חלקי אבק, העלולים לחדור לשכבת העור. קיימים מגוון רחב של סוגי אבק שונים חלקם מזיקים יותר, וחלקם מזיקים פחות, שהעובדים נחשפים אליו בסביבת העבודה, וכן במקומות שונים אחרים.

חשיפה לקרינה אינפרה אדום

קרינה אינפרה אדומה נוצרת ממגוון רחב של סיבו, כמו ריתוך, תנורי התכה. יש לומר כי הפגיעה הזאת היא מאד מסוכנת, העלולה לגרום למגוון רחב של בעיות שונות, שכן קרינה זו גורמת לחימום יתר של האזורים השונים, ולכן על מנת למנוע זאת משתמשים בסינרי אבק, כפפות מתאימות, כיסויי נעליים, כובע מעור.

חשיפה לתנאי חום או קור קיצוניים

עובדים רבים חשופים מהעבודה לתנאי חום או קור קיצוניים, וכך הם מגינים על עצמם:

  • הגנה מתנאי חום קיצוניים

כאשר מדובר על הגנה מתנאי חום קיצוניים, חשוב מאד לוודא כי האדם מוגן היטב לובש מכנסיים ארוכים, חולצה ארכה, וכן כובע רחב שוליים עם מגן לצוואר, בנוסף לכך עליו למרוח היטב את העור שלו בחומר בעל מקדם הגנה גבוה.

  • תנאי קור קיצוניים

יש לוודא כי הוא לובש חליפת שלג או בגדים תרמיים מותאמים למצב, כמו כן עליו לכסות את כל האיברים החשופים במגוון של שכבות חמות.

החשיבות של בגדים מתאימים היא גבוהה מאד ללא בגדים מתאימים וציוד מתאים עלולים להגיע לאסונות כבדים המטרה של תקנות אלו למנוע זאת.

 

עוד פוסטים שיעניינו אותך
השאירו פרטים
ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
כמה עולה פרגולה?

חושבים להקים פרגולה במרפסת שלכם? יש מגוון רחב של פרגולות, ובשביל לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עליכם להכיר את כל האפשרויות שיש בשוק. הדבר הראשון

קרא עוד »
קבלת רישיון קבלן

רישיון קבלן הוא אמצעי הכרחי לקבלת עבודות בחוץ, עם זאת עדיין יש "קבלנים" רבים אשר אינם מחזיקים ברישיון ולוקחים עבודות שונות. השוק מאוד פרוץ בעיקר

קרא עוד »
איטום בסנפלינג מחירון
איטום בסנפלינג מחירון

בעבר הכרנו את תחום הסנפלינג רק בהיבט הספורטיבי ובפעילויות טיולים מאתגרות. אלא שאותו הציוד, ההכשרה והיכולת לגלוש ולשהות בגבהים, הפכו את הטכניקה לשימושית במגוון פעולות

קרא עוד »
התקשרו עכשיו