חלל מוקף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

חלל מוקף

רבים מכם רואים לעיתים רואים כי ישנם מקומות מגודרים או שלא ניתן להיכנס אליהם, שמקומות הללו מכונים חלל מוקף.

חלל מוקף טומן בחובו סכנות רבות ביותר, הן לעובדים, והן לאנשים הנמצאים מחוץ למקום המוקף. ניתן לראות כי מקום זה מאד מסוכן מכיל גזים רעילים או כל מיני חומרים מסוכנים, ולכן חייבים להתנהג באופן זהיר, על מנת לשמור על החיים של העובדים.

במאמר זה נברר מהו חלל מוקף? מה הם דרישות לכניסה לעבודה בחלל מוקף, וכן כל אחד צריך להכיר את הדרישות הללו מכל אדם העובד במקום כזה או מעסיק עובדים במקום כזה?

מהו חלל מוקף?

חלל מוקף הינו מקום, אשר בהגדרה שלו אינו מקום ראוי, ומתאים לשהיית אדם וקיימות בו סכנות רבות, לכן על העובדים בחלל המוקף להתמגן ולהגן על עצמם בכל דרך, על מנת שלא תיפול תקלה חתחת ידיהם.

לכן לפני כל עבודה בגובה בחלל מוקף יש לבצע נהלים מסוימים, על מנת לוודא כי כל העובדים יוכלו לעבוד ללא סיכון ממשי לחייהם..

איזה סוגים של חללים מוקפים קיימים?

חלל מוקף, בגלל הסכנות הרבות שלו אינו מיועד לשהייה מתמשכת ורבה של אנשים נבחו מוגדר חלל מוכר הוא כל חלל שהכניסה אליו והיציאה ממנו אסורה ניתן למנות מספר דוגמאות לחללים האלו :

 • קמרונות תת קרקעיים
 • מכלים
 • פחי אחסון
 • חור הביוב
 • בורות

לא רק מדובר על מקומות כאלו, אלא חלל מוקף יכול להוות חלל, שיש בה חומר שיכול לעטוף מישהו בלי חמצן, ולכן על  המעסיקים לזהות מקום מוקף, ולפעול לפי ההנחיות הבאות:

 • לזהות כל מקום שהוא חלל מוקף
 • למנוע כניסה לחלל המוקף
 • להגן על העובדים על ידי אמצעים מתאימים

מה הם הסכנות שבחלל המוקף?

 • חוסר חמצן
 • טביעה בבורות למשל
 • סכנה נפילה מגובה רב
 • סכנה של שאיבת גזים רעילים

 

איך מטפלים בעובד שנמצא בחלל מוקף?

זיהוי הסיכונים

אין ספק כי חובה על העובדים להתמגן על מנת להתמגן בציוד הטוב ביותר על מנת שהם יוכלו להגן על עצמם באמת יש לזהות מהן הסכנות בחלל המוקף לכך חלל יש סכנות שונות שמהם צריכים להיזהר. לפני שיש צורך להתמגן עם ציוד הגנה מתאים יש לזהות את כמות הגזיע9ם הקיימים במקום המוקף . גלאי לגילוי גזים ביתי הגלאי הזה מיועד לגילוי גזים במקומות מוקפים.. הגלאי פועלך מרחוק והוא מזהיר את המשתמש אלו גזים קיימים בכמות גבוהה מין המותר על מנת שהוא ידע איזה ציוד נשמתי מתאים באיזה מיוד ילין להשתמש.

איך להגן על עצמכם כאשר אתם נכנסים לחלל המוקף?

 

כאשר נכנסים לחלל המוקף חייבים להגן על עצמכם  על ידי ציוד מגן אישי ציוד זה משתנה בהתאם לסוג החלל המוקף ולסכנות שיש בתוכו כמו למשל: דבר ראשון \יש לברר אם ניתן לבציע את העבודה בלי להיכנס לחלל המוקף שהיא עדיפה אז במקרה וחייבים לבצע את העבודה כאשר נכנסים אל החלל המוקף יש לברר אלו סכנות עומדות בפני העובד. אם מדובר בחלל חנוק שאין בו אוויר יש להגיע עם בלון חמצן המשמש לאוויר ולשהות כמה שפחות במקום. אם החלל עצמו לא יכול להיות מטוהר או מאוורר או עם העבודה עצמה היא בעלת ריח רע כמו צביעה למשל יש לחבוש מסכת מגן שמגינה על הפנים ועל העיניים כמו כן במידה וקיים קושי בנשימה יש לבחור מסכה עם מסננים איכותיים שתגרום לנשימה מהירה ואיכותית כמו כן יש לבדוק אלת מהות העבודה ועל פיה לדאוג לציוד אישי לעובד.

ציוד לעבודה בחלל מוקף
מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!