תיקון מרזבים ושמירה על מסלול הזרימה של המים

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו – 073-3753313

תוכן עניינים

 

תיקון מרזביםהבנייה המודרנית, בעיקר בערים הגדולות, מתבצעת בעיקר לגובה. במבנים גבוהים, אם מסיבות כאלה ואחרות לא יתבצע ניקוז איכותי של המים, הם יצטברו על הגג ועלולים, במוקדם או במאוחר, לגרום לנזקים פיזיים ובריאותיים כאחד לדיירים במבנה או למי שמגיעים אליו מעת לעת. אחת הדרכים הבדוקות לסילוק המים מהגגות הינה בניית מרזב, אשר ינקז לתוכו את המים המצטברים על הגג ויזרים אותם כלפי מטה בצורה מסודרת. מהו בעצם מרזב ולמה מדובר באמצעי  פשוט לכאורה אבל כל כך חשוב? מהן התקלות הנפוצות במרזבים ואיך אפשר לתקן אותן? מיהם אנשי המקצוע האמונים על תיקון מרזבים מקצועי ומיומן? כל התשובות בהמשך המאמר.

מרזב – מה זה בעצם ולמה זה כל כך חשוב

מרזב הוא, כאמור, צינור המנקז את מי הגשמים או מים שהצטברו על הגג בתוצאה מתקלות אחרות, למשל – דוד שמש שנמצא על הגג ומתחיל לנזול, יוצר גם הוא הצטברות של מים על הגג. המטרה של המרזב היא לאפשר למים שהצטברו לנזול כלפי מטה ולמנוע הצטברות של המים על הגג, או לחילופין זליגה לא מסודרת של המים שעלולה לפגוע בכל אחת מהדירות בבניין הנמצאת בקרבת המרזב. ככל שהמרזב בנוי טוב יותר ומתוחזק בצורה טובה, כך הניקוז של המים מהגג הוא איכותי וטוב יותר, לתועלת כל הדיירים במבנה. בכל מבנה, נמוך או גבוה כאחד, קיים מרזב בצורה כזאת או אחרת. זאת, כיוון שעדיין לא נמצאה השיטה לנקז את המים בדרך יעילה יותר.

תיקון מרזבים – תקלות נפוצות ואיך מטפלים בהן

לרוב, עשויים המרזבים מחומרים מתכתיים. חומרים כאלה, עם כל היתרונות שלהם, סופם שהם מחלידים ונחלשים. מרזבים חלודים מהווים מטרד, ויכולים אפילו להוות סכנה של ממש. מרזב חלוד הוא בדרך כלל מרזב שיש בו חורים המאפשרים למים לנזול גם על גבי הקירות החיצוניים ולחדור, לאט אבל בטוח, לתוך הבתים הנמצאים בסמוך לצינור הניקוז. מרזבים כאלה גם נוטים להיסתם לעיתים מזומנות, מה שמצריך התייחסות מתמדת וטיפול מתמיד בהם, על מנת למנוע הצטברות של מים על הגג. ואולם הסכנה החמורה ביותר של מרזב חלוד, טמונה בעובדה שחלקים ממנו או אפילו כולו עלולים פשוט ליפול ולפגוע  במי שיימצא חלילה בסביבה. לפיכך חלק מפעולות התחזוקה השוטפות בבנייני מגורים, בנייני משרדים ועל אחת כמה וכמה מגדלים גבוהים, חייבות לכלול טיפול במרזבים.

מי מתקן תקלות נפוצות במרזבים

תיקון מרזבים בגובההתקלות הנפוצות במרזבים כוללות, כאמור לעיל, סתימות, חורים או התפרקות של חלק מהמרזב. לפיכך, עבודות התחזוקה וכן תיקון מרזבים עשויות לכלול החלפה או תיקון של חלקים מהם, טיפול בסתימות וחיזוק החיבורים של המרזב עם הקירות החיצוניים, למניעת קריסה שלהם. מי שאמון על תיקון תקלות במרזבים, הם אישי מקצוע מיומנים המגיעים אל המרזב באמצעות גלישת סנפלינג. גם כשמדובר בבנייני מגורים או משרדים שאינם גבוהים במיוחד, הדרך המועדפת לטיפול היא באמצעות אנשי המקצוע הללו. העבודה שלהם יסודית, מקצועית ומשך העבודה הוא קצר ביחס לכל חלופה אפשרית אחרת. זאת, כמובן, תוך שאותם עובדים מקצועיים שומרים על כל כללי הבטיחות ומשתמשים באביזרי הבטיחות אשר מאפשרים להם להשלים את המלאכה בבטחה.

אם יש לכם עניין לטפל במרזב אחד או יותר בבניין המגורים או בבניין המשרדים שלכם, זה בהחלט המקום הנכון עבורכם. צרו איתנו קשר כבר כעת, באמצעות אתר האינטרנט או בטלפון. אנו נחזור אליכם בהקדם, לתיאום המועד הנוח הקרוב ביותר לביצוע העבודה. המקצוענים שלנו יבצעו את עבודת התיקון במהירות הרבה ביותר, ביעילות וביסודיות.

 

עוד פוסטים שיעניינו אותך
השאירו פרטים
ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
כמה עולה פרגולה?

חושבים להקים פרגולה במרפסת שלכם? יש מגוון רחב של פרגולות, ובשביל לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עליכם להכיר את כל האפשרויות שיש בשוק. הדבר הראשון

קרא עוד »
קבלת רישיון קבלן

רישיון קבלן הוא אמצעי הכרחי לקבלת עבודות בחוץ, עם זאת עדיין יש "קבלנים" רבים אשר אינם מחזיקים ברישיון ולוקחים עבודות שונות. השוק מאוד פרוץ בעיקר

קרא עוד »
איטום בסנפלינג מחירון
איטום בסנפלינג מחירון

בעבר הכרנו את תחום הסנפלינג רק בהיבט הספורטיבי ובפעילויות טיולים מאתגרות. אלא שאותו הציוד, ההכשרה והיכולת לגלוש ולשהות בגבהים, הפכו את הטכניקה לשימושית במגוון פעולות

קרא עוד »
התקשרו עכשיו