תהליך ייצור ארונות חשמל

ארונות חשמל הם המרכיב העיקרי במתקן חשמלי. הם משמשים כדי לספק מיקום בטוח להפצה וחיבור של חיווט חשמלי, כבלים ומפסקי חשמל. ייצור ארונות חשמל הוא תהליך מיוחד מאוד הדורש דיוק ורמות מיומנות גבוהות. התהליך מתחיל בשלב התכנון שבו המהנדסים יוצרים שרטוטים מפורטים של פריסת הארון, שיועברו לאחר מכן ליצרנים שישתמשו בשרטוטים אלה כדי ליצור מודל תלת מימדי. יצרני ארונות חשמל צריכים לוודא שהמוצרים שלהם בטוחים לקהל הרחב. תקני הבטיחות מחמירים ויש לעקוב אחריהם עד תום. בחלק זה נבחן את תקני הבטיחות השונים שעל ארונות החשמל לעמוד בהם. כמו כן, נבחן חלק מהתקנות הקיימות ומה קורה אם חברה לא תעמוד בדרישות אלו. ארונות חשמל הם המרכיב החשוב ביותר בהתקנה חשמלית. הם משמשים לאכלס ולהגן על ציוד חשמלי כגון תקעים, שקעים, מתגים, קופסאות נתיכים ומדים.

ייצור ארונות חשמל

ייצור ארונות חשמל הוא ענף שקיים כבר זמן רב. הסיבה לכך היא כי ארונות אלו משמשים בבתים ובבניינים לאחסון והגנה על החיווט החשמלי, מפסקי החשמל וציוד אחר. ארונות אלה עשויים בדרך כלל מעץ או מתכת, אך במקרים מסוימים הם יכולים להיות עשויים מפלסטיק. הצורה והגודל של הארון משתנים בהתאם למה הוא ישמש. לדוגמא, ארון שמיועד להרכבה על קיר יהיה בעל מידות שונות מאלה שמיועד להצבה על הרצפה. ארונות חשמל משמשים להגנה והפצה של רכיבי החשמל והחיווט בבניין. הסוג הנפוץ ביותר של ארון חשמל הוא יחידת חלוקת חשמל סגורה ממתכת המותקנת בדרך כלל על הקיר. תפקידו העיקרי של הארון הוא להגן על הציוד מפני אבק, לחות ומפגעים סביבתיים אחרים, וכן לספק שיטה נוחה לארגון החיווט. ניתן להתקין את הארון בשתי דרכים שונות: צמודה על פני השטח או צמודה.

ייצור ארונות חשמל הוא סוג ייצור מיוחד מאוד הדורש שימוש במכונות וחומרים מיוחדים. מדובר בתעשייה צומחת בשנים האחרונות בשל הביקוש המוגבר לחשמל. שני הסוגים הנפוצים ביותר של ארונות חשמל הם לוחות שירות ומרכזיות. לוח השירות מכיל את המפסקים, הנתיכים ושאר הרכיבים החשמליים השולטים בחלוקת החשמל לחלקים השונים של בניין או מתקן. המרכזייה משמשת חשמלאים לשליטה בזרימת החשמל ממקור אחד למשנהו. ארון חשמל הוא סוג של מתחם המספק הגנה לציוד חשמלי. מטרתו של ארון חשמל היא לספק אזור בטוח ומאובטח להתקנה ותפעול של ציוד חשמלי מסוגים שונים. הבנייה והעיצוב של ארון חשמל יכולים להשתנות בהתאם לסוג, גודל ושימוש.

יצרנים מציעים בדרך כלל מגוון אפשרויות בעת עיצוב ארונות כולל:

-חומרים שונים כגון פלדה או אלומיניום

-צורות שונות כגון ריבוע או עגול

-גדלים שונים, גבהים, רוחבים, עומקים

-סגנונות דלתות שונים כגון דלתות צירים או דלתות הזזה

ייצור ארונות חשמל הוא תהליך שמתחיל בעיצוב הארון, הנעשה על ידי מעצב. עיצוב הארון מועבר לאחר מכן לטכנאים המשתמשים בתוכנת עיצוב בעזרת מחשב (CAD) ליצירת מודל תלת מימדי. התהליך מתחיל בחיתוך יריעות מתכת, עץ או פלסטיק לגודל ולצורה הרצויים לארון. לאחר מכן, הסדינים נחתכים לחתיכות קטנות יותר אשר ישמשו ליצירת החלקים והרכיבים הבודדים של הארון. חלקים אלה מוצמדים לאחר מכן בגייג שעוזר להם לשמור על צורתם במהלך ההרכבה. לבסוף, כל החלקים הללו מורכבים יחד ליצירת ארון חשמל מוכן לשימוש.

להזמנת ארון חשמל בעיצוב אישי ביקרו באתר בכתבות: electricalcabine.co.il

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר
מאמרים אחרונים שיעניינו אותך

יתרון בזמן השכרת פיגומים

השכרת פיגומים הינו שירות המאפשר השכרת פיגומים וכלים נוספים לבנייה. חברות השכרת פיגומים עוזרות לכם לחסוך כסף וזמן על ידי כך שהן מספקות לכם את

הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

עובד בעבודה בגובה
בלוג

עבודות בגובה עם מנוף סל

מנוף סל הוא סוג של מנוף שניתן להשתמש בו להרמה והובלת סחורה, אבל לא רק. מנוף הסל נראה לעתים קרובות באתרי בנייה או מפעלים, שבהם

השאירו פרטים
ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

קרא עוד »