שיקום מבנים מסוכנים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

 

איטום קירות חיצוניים מחיר

שיקום מבנים מסוכנים מתייחס לתהליך בדיקת מידת הנזק במבנה נתון וטיפול בנזקים תוך חיזוק האזורים הדורשים טיפול, וזאת בהתייחס לבדיקות המהנדס והפגיעות הקיימות במבנה (שלד, מעטפת וכו').

שיקום מבנים מסוכנים

הליך שיקום מבנים מסוכנים מתחיל כאשר מתקבל צו מבנה מסוכן מהרשות המקומית, אשר נשלח לוועד הבניין או לדייר המבנה. לרוב שיקום מבנים מסוכנים מתבצע כאשר יש צורך בעבודות שיקום בטון, שיקום ברזל (קורוזיה), חיזוק או השלמת אריחים.

הצו מתקבל לרוב לאחר שנציגי העירייה ביצעו סריקה ויזואלית של המבנה וזיהו פגמים ו/או ליקויים שונים, חלקם יכולים לנבוע מגילו המתקדם של המבנה או הזנחה של הטיפול בו במהלך השנים (לדוגמא: חלקי טיח רופפים, ברזלי בניין חשופים ועוד) וחלקם בשל ליקויים בעבודת הבנייה של קבלן הבניין (לדוגמא: סכנת ניתוק של אבן חיפוי מחזית הבניין) אשר מסכנים את המבנה/דייריו או את העוברים והשבים.

סיבה נוספת להגדרת מבנה כמסוכן היא, מבנים אשר נבנו טרם שנת 1975 ואינם עומדים בתקני הבנייה הישראליים הנוכחיים.

לאחר קבלת הצו, נדרש לזמן בדיקת מהנדס אשר ייבחן את המבנה ויכין את רשימת הליקויים אשר דורשים טיפול. המהנדס ילווה את תהליך השיקום עד לסיום הפרויקט והסרת צו מבנה מסוכן.

שיקום מבנים מסוכנים – קיבלתם צו מבנה מסוכן? התקשרו אלינו לייעוץ ראשוני חינם

עם קבלת צו מבנה מסוכן, מתחילות השאלות, על מי נופלת האחריות?  מה נדרש עלינו לעשות ועוד, במקרה זה רצוי ומומלץ לפנות לחברה בעלת ניסיון בשיקום מבנים מסוכנים, חברה אשר עובדת בצמוד עם מהנדס בניין אשר ילווה את הפרויקט לכל אורכו ויגיש את כל הטפסים הנדרשים לרשות המקומית.

שיקום מבנים מסוכנים – מה נדרש לעשות עם קבלתו של צו מבנה מסוכן:

ראשית כל במקרה של בניין משותף, יש לדעת כי נדרש לארגן את תמיכת הדיירים תוך 90 יום, לגבות ולהכין את התקציב הנדרש לטובת הפרויקט ולמצוא קבלן מתאים לביצוע הפרויקט.

כאשר ישנם שכנים סרבנים (תופעה מוכרת במחוזותינו), שאינם מוכנים להשתתף בעלויות, האחריות לקדם את הנושא היא על שאר הדיירים (או בהפעלת לחצים על הסרבנים, או במימון וכיסוי עלויות הפרויקט בעצמם).

בשלב בחירת הקבלן, רצוי ומומלץ לבחור בקבלן אשר מנוסה בביצוע שיקום מבנים מסוכנים, ואם הינו מכיר את חוקי הבנייה המקומיים של הרשות המקומית, עוד יתר טוב.

לחברה הקבלנית צריך שיהיה מהנדס בניין מטעמה, אשר ילווה את הפרויקט מבחינה הנדסית ויספק לרשות המקומית את כל המסמכים והאישורים הנדרשים.

חתימת חוזה עבודה מול קבלן (כאשר במסגרת החוזה הוא מחוייב לייצג אתכם בפני הרשויות ולסיים את עבודתו עפ"י ההנחיות לביטול הצו).

שיקום מבנים מסוכנים – מה יקרה במידה ולא נתייחס לצו מבנה מסוכן?

לרשות המקומית ישנה סמכות לחייב בעל בניין או ועד בית, לבצע תיקונים נדרשים במבנה וזאת בהתאם להוראות סעיפים 233 ביחד עם 236 וביחד עם 250 לפקודת העיריות. הסעיף האחרון מורה במפורש כי:  "מועצה רשאית להתקין חוקי עזר… כדי לדרוש מבעל נכס או מחזיקו לבצע באותו נכס עבודה הנחוצה למטרה האמורה".

לסיכום, קודם כל לטובת ביטחונכם האישי ושנית לטובת בטיחות הסביבה, זהו מפגעים אשר דורשים טיפול וטפלו בהם בהקדם ואל תתעלמו מצו מבנה בסיכון שכן, האחריות לנושא כולה שלכם!

שיקום מבנים מסוכנים

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

חברת אוקטיפוס מיט״ר - מרכז ההכשרה המתקדם להכשרת עובדי גובה בתקן ישראלי בינלאומי
 קורס עבודה בגובה אצלכם באתר החברה או במרכז ההכשרה המתקדם בישראל?

עבודה בגובה טומנת בחובה סיכונים רבים, ועל כן קיימת חשיבות עליונה להסדרת נושא זה באמצעות תקנות בטיחות מחמירות. בישראל, חוק "עבודה בגובה" ותקנותיו נועדו להבטיח את שלום העובדים ולמנוע תאונות עבודה קשות ואף קטלניות.

קרא עוד »
קבלנים בחריש

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בחריש? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בעומר

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בעומר? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בתל-אביב

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בתל-אביב? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים ביפו

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים ביפו? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בקריות

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בקריות? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בשוהם

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בשוהם? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!