שיקום מבנים מסוכנים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

 

איטום קירות חיצוניים מחיר

שיקום מבנים מסוכנים מתייחס לתהליך בדיקת מידת הנזק במבנה נתון וטיפול בנזקים תוך חיזוק האזורים הדורשים טיפול, וזאת בהתייחס לבדיקות המהנדס והפגיעות הקיימות במבנה (שלד, מעטפת וכו').

שיקום מבנים מסוכנים

הליך שיקום מבנים מסוכנים מתחיל כאשר מתקבל צו מבנה מסוכן מהרשות המקומית, אשר נשלח לוועד הבניין או לדייר המבנה. לרוב שיקום מבנים מסוכנים מתבצע כאשר יש צורך בעבודות שיקום בטון, שיקום ברזל (קורוזיה), חיזוק או השלמת אריחים.

הצו מתקבל לרוב לאחר שנציגי העירייה ביצעו סריקה ויזואלית של המבנה וזיהו פגמים ו/או ליקויים שונים, חלקם יכולים לנבוע מגילו המתקדם של המבנה או הזנחה של הטיפול בו במהלך השנים (לדוגמא: חלקי טיח רופפים, ברזלי בניין חשופים ועוד) וחלקם בשל ליקויים בעבודת הבנייה של קבלן הבניין (לדוגמא: סכנת ניתוק של אבן חיפוי מחזית הבניין) אשר מסכנים את המבנה/דייריו או את העוברים והשבים.

סיבה נוספת להגדרת מבנה כמסוכן היא, מבנים אשר נבנו טרם שנת 1975 ואינם עומדים בתקני הבנייה הישראליים הנוכחיים.

לאחר קבלת הצו, נדרש לזמן בדיקת מהנדס אשר ייבחן את המבנה ויכין את רשימת הליקויים אשר דורשים טיפול. המהנדס ילווה את תהליך השיקום עד לסיום הפרויקט והסרת צו מבנה מסוכן.

שיקום מבנים מסוכנים – קיבלתם צו מבנה מסוכן? התקשרו אלינו לייעוץ ראשוני חינם

עם קבלת צו מבנה מסוכן, מתחילות השאלות, על מי נופלת האחריות?  מה נדרש עלינו לעשות ועוד, במקרה זה רצוי ומומלץ לפנות לחברה בעלת ניסיון בשיקום מבנים מסוכנים, חברה אשר עובדת בצמוד עם מהנדס בניין אשר ילווה את הפרויקט לכל אורכו ויגיש את כל הטפסים הנדרשים לרשות המקומית.

שיקום מבנים מסוכנים – מה נדרש לעשות עם קבלתו של צו מבנה מסוכן:

ראשית כל במקרה של בניין משותף, יש לדעת כי נדרש לארגן את תמיכת הדיירים תוך 90 יום, לגבות ולהכין את התקציב הנדרש לטובת הפרויקט ולמצוא קבלן מתאים לביצוע הפרויקט.

כאשר ישנם שכנים סרבנים (תופעה מוכרת במחוזותינו), שאינם מוכנים להשתתף בעלויות, האחריות לקדם את הנושא היא על שאר הדיירים (או בהפעלת לחצים על הסרבנים, או במימון וכיסוי עלויות הפרויקט בעצמם).

בשלב בחירת הקבלן, רצוי ומומלץ לבחור בקבלן אשר מנוסה בביצוע שיקום מבנים מסוכנים, ואם הינו מכיר את חוקי הבנייה המקומיים של הרשות המקומית, עוד יתר טוב.

לחברה הקבלנית צריך שיהיה מהנדס בניין מטעמה, אשר ילווה את הפרויקט מבחינה הנדסית ויספק לרשות המקומית את כל המסמכים והאישורים הנדרשים.

חתימת חוזה עבודה מול קבלן (כאשר במסגרת החוזה הוא מחוייב לייצג אתכם בפני הרשויות ולסיים את עבודתו עפ"י ההנחיות לביטול הצו).

שיקום מבנים מסוכנים – מה יקרה במידה ולא נתייחס לצו מבנה מסוכן?

לרשות המקומית ישנה סמכות לחייב בעל בניין או ועד בית, לבצע תיקונים נדרשים במבנה וזאת בהתאם להוראות סעיפים 233 ביחד עם 236 וביחד עם 250 לפקודת העיריות. הסעיף האחרון מורה במפורש כי:  "מועצה רשאית להתקין חוקי עזר… כדי לדרוש מבעל נכס או מחזיקו לבצע באותו נכס עבודה הנחוצה למטרה האמורה".

לסיכום, קודם כל לטובת ביטחונכם האישי ושנית לטובת בטיחות הסביבה, זהו מפגעים אשר דורשים טיפול וטפלו בהם בהקדם ואל תתעלמו מצו מבנה בסיכון שכן, האחריות לנושא כולה שלכם!

שיקום מבנים מסוכנים

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

קבלן שיפוצים
קבלן שיפוצים

אם אתם עתידים לבצע בביתכם שיפוץ גדול ומקיף, אשר ידרוש שילוב של כמה בעלי מקצוע, הרי שחשוב ביותר שתדעו כי עליכם לבחור קבלן שיפוצים מומלץ ומקצועי עבור ההליך. קבלן שיפוצים הוא איש מקצוע אשר מעסיק תחתיו לא מעט אנשי מקצוע הנדרשים עבור תהליך שיפוץ לרבות: חשמלאים, אינסטלטורים, רצפים, צבעים ועוד. הוא אחראי על בניית תוכנית השיפוצים, על שילוב של איש המקצוע הנדרש בכל שלב, על בניית לוח זמנים ועוד. אין ספק שחשוב מאוד לבחור שיפוצניק בצורה הטובה ביותר, על מנת שתהליך השיפוץ יסב את התוצאות הטובות ביותר בסופו של ההליך.

קרא עוד »
בחינת ההיתכנות: התקנת פרגולות עץ בבניינים גבוהים

בכל הנוגע לעיצוב אדריכלי, שילוב אלמנטים חיצוניים יכול להוסיף נופך של אלגנטיות ופונקציונליות לכל בניין. אלמנט כזה שצבר פופולריות בשנים האחרונות הוא פרגולת העץ. בדרך כלל רואים בגנים ובחללים חיצוניים, נשאלת השאלה: האם ניתן להתקין פרגולות עץ בבניינים גבוהים?

קרא עוד »
עבודות סמינריון
פתיחת הצלחה: 7 שלבים חיוניים לעבודות סמינריון זוהרות

כתיבת עבודה סמינריונית יכולה להיות משימה מרתיעה, אבל עם הגישה הנכונה, אתה יכול לגלות את הסודות להצלחה. בין אם אתה סטודנט או איש מקצוע המעוניין לשפר את הידע שלך בתחום ספציפי, עבודות סמינריון מספקות הזדמנות חשובה להעמיק בנושא. במאמר זה, נחקור שבעה שלבים חיוניים שיעזרו לך ליצור עבודות סמינריוניות זוהרות.

קרא עוד »
שיקום בניינים בנספלינג
שיקום בניינים בנספלינג

אם אתם שוקלים לשקם מבנים בנספלינג, חשוב להיות ערוכים ומעודכנים לגבי התהליך. נספלינג, הממוקמת בישראל, היא ביתם של כמה מבנים היסטוריים הדורשים שיקום קפדני כדי

קרא עוד »
המדריך האולטימטיבי לאחסון ציוד הסנפלינג שלך: פתרונות קלים

כשמדובר בסנפלינג, הציוד המתאים הוא חיוני לבטיחותך ולהצלחתך. אבל חשוב לא פחות לאחסן את הציוד שלך כראוי כדי להבטיח את אורך החיים והפונקציונליות שלו. במדריך זה, נחקור פתרונות אחסון שונים לציוד הסנפלינג שלכם, המאפשרים לכם לשמור על הכל מאורגן, נגיש בקלות ובמצב מעולה.

קרא עוד »
שליטה באמנות הסנפלינג בעבודה: ניווט בטוח בתוכניות הבנייה

סנפלינג עבודה היא טכניקה ייעודית המאפשרת לאנשי מקצוע לבצע משימות שונות בגובה רב, כגון עבודות בנייה, תחזוקה ותיקון. עם זאת, כדי להבטיח בטיחות ויעילות, יש חשיבות מכרעת להבנה מעמיקה של תוכניות הבנייה. על ידי התאמת עבודתך בסנפלינג לפי תוכניות הבנייה, תוכל לצמצם סיכונים ולהשלים את המשימות שלך ביעילות.

קרא עוד »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!