כל מה שצריך לדעת על התקנת קו חיים זמני

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו – 073-3753313

תוכן עניינים

חוק עבודות בגובה, שנכנס לתוקפו בשנת 2008, שבין שאר דרישות החוק, מוקדש פרק לקווי עיגון, הלא הם קווי חיים. אחת ההנחיות של משרד התמ"ת היא שמירה על חיי העובד, באמצעות היאחזות של העובד באלמנטים פיזיים, אשר שומרים על חייו. היאחזות זו בצורות שונות בכבלים, רתמות, ועוד, שכן באמצעות נקודות עיגון שהם בעצם קווי חיים. 

בעקבות תקנה זו, חייב כל מפעל או כל מקום, שבו מתבצעות עבודה בגובה, להקפיד על הבטיחות וההתקנה של קווי חיים אלו שנועדו בראש ובראשונה לשמור על חיי העובדים, ולמניעת נפילות מגובה ומוות, מיותר וכואב. 

החוק לגבי עבודה בגובה מציין, שעל מנת לשמור על הבטיחות של העובד, יש להתקין קווי חיים, הנקראים גם קווי עיגון, על מנת לשמור על החיים של העובדים במפעל.

קווים אלו הינם חשובים, משום שהם יכולים למנוע נפילות או תאונות בדרך קלה ופשוטה יחסית. 

במאמר זה נדבר על מהו קו חיים? מהו קו חיים זמני? מה החשיבות שלו? ממה ההוא עשוי? ואיך מתקינים אותו? מאמר זה יאפשר לכל אדם שצריך להתקין את קו החיים הזמני, במסגרת החוק, לקבל את כל המידע הדרוש לכך. 

איור קבלן בגובה

קו חיים הגדרה 

קו עיגון הינו קו התקן, שאורכו עשוי מפרופיל קשיח, כבל פלדה או מסיבים סינטטיים. קו חיים מותקן בכיוון אנכי או אופקי, ומטרתו היא לאפשר לעובדים באזור לנוע בגובה במסלול שלו, כאשר הם נמצאים על משטחים שהם מגודרים או מוגנים מפני נפילה.

מהו קו חיים זמני? 

קו חיים זמני הוא קן המותקן לאורך מסלול שבו עובדים נעים בגובה על מנת למנוע נפילה שלהם מגובה. כאשר מתייחסים לקו חיים זמני קו זה הינו זמני ולא קבוע. 

ממה עשוי קו חיים זמני? 

בניגוד לקו חיים קבוע, העשוי פלדה או מחומר קשיח אחר, קו חיים זמני יכול להיות עשוי גם מטקסטיל. קו חיים זמני מבוסס על רצועות או חבלים אורך הרצועות או החבלים צריך להיות עד 20 מטר בלבד, כמו כן הוא מצריך נקודות עיגון חזקות, המסוגלות לעמוד במשקל רב כ25 קילוגרם.

 

למה צריך קווי חיים זמניים? 

קווי חיים זמניים  מתאימים, כאשר לעובדים יש צורך לנוע על משטח מוגבה שאינו מוגדר, ולהגן מפני נפילה. 

לא מדובר על עבודה יום יומית, אלא לפעמים בודדות, אז קו חיים זמני יתאים לכך. 

מי מתקין את קו החיים הזמני? 

בניגוד לקו חיים קבוע שעל פי החוק חייבים להתקין אותו בעל מקצוע, שהוסמך לכך, בעניין של  קו חיים זמני, שצורכו היא להתקנה של שעות או ימים, לא צריך בעל מקצוע מוסמך ומיומן, על מנת להתקין אותו, אלא גם כל עובד, אשר עבר הכשרה מיוחדת לכך יוכל להתקין את קו החיים הזמני. 

מה לגבי הבדיקה לאחר ההתקנה?

לגבי בדיקה לאחר ההתקנה, ניתן להזמין חברה אשר תבדוק כי קו החיים הזמני מותקן היטב, ולא יכולה להתרחש נפילה. כמו כן בניגוד לקווי חיים קבועים, המחייבים הכשרה של העובד, על מנת לבצע זאת היטב, וכמו כן קו החיים הקבוע מחייב אישור של מהנדס על מנת להוכיח את תקינותו, במקרה הזה קו החיים הזמני מחייב בדיקה רק לאחר ההתקנה ולא בדיקה תקופתית.

ניקוי חלונות בגובה בחריש

  חל שינוי מהותי בתחום הבניה הן בעולם והן כאן בישראל בשנים האחרונות. אנו עדים ליותר ויותר פרויקטים של גורדי שחקים, פחות ופחות בניינים של

ניקוי חלונות בגובה בעומר

  חל שינוי מהותי בתחום הבניה הן בעולם והן כאן בישראל בשנים האחרונות. אנו עדים ליותר ויותר פרויקטים של גורדי שחקים, פחות ופחות בניינים של

ניקוי חלונות בגובה בתל-אביב

  חל שינוי מהותי בתחום הבניה הן בעולם והן כאן בישראל בשנים האחרונות. אנו עדים ליותר ויותר פרויקטים של גורדי שחקים, פחות ופחות בניינים של

השאירו פרטים ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
התקשרו עכשיו