קבלת רישיון קבלן

רישיון קבלן הוא אמצעי הכרחי לקבלת עבודות בחוץ, עם זאת עדיין יש "קבלנים" רבים אשר אינם מחזיקים ברישיון ולוקחים עבודות שונות. השוק מאוד פרוץ בעיקר בקרב קבלני שיפוצים, אך ניתן למצוא היום פריצות בכל מקום בתחום. הבעיה היא שאותם קבלנים מציעים מחיר מוזל, אך אינם רשאים להעניק לכם את הרישיון להקמת המבנה והאישורים הרלוונטים. לכן, חשוב תמיד לבדוק שאתם עובדים מול קבלן רשום בעל סיווג מתאים.

 

קבלת רישיון קבלן – קבלן רשום

קבלן רשום הוא קבלן אשר נמצא בפנקס הקבלנים אשר מנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. למעשה זוהי אסמכתא אשר מעידה לנו על עצם היותו של הקבלן מוכר על ידי הרשויות, כך נוכל להיות בטוחים שאנו נקבל את כל האישורים הנדרשים. קבלן רשום יכול להיות בענפים שונים בתחום הבנייה, ובפנקס הקבלנים אנו נקבל את המידע המדויק אודות ההסמכה שלו. יש קבלנים אשר מוסמכים לעבודות כביש ותשתיות, יש קבלנים אשר מוסמכים לעבודות אינסטלציה ושיפוצים. 

 

מבעד לכך שאנו מקבלים מידע מדויק עבור רישום קבלנים ברשם עם היחידה לרישום קבלנים, אנו גם יכולים לבטוח בו. קבלן רשום הוא קבלן מקצועי אשר רכש את הידע של והמקצועיות שלו ביושר. כמו כן, אנו יכולים לקבל אומדן מדויק על הסיווג הקבלני של אותו בעל מקצוע ואילו עבודות היא ביצע בעבר. לכן, הדבר הראשון שאתם צריכים לוודא כאשר אתם מזמינים בעל מקצוע הוא האם הוא קבלן רשום או לא, יש רבים אשר אינם רשומים.

 

קבלת רישיון קבלן – סיווג קבלני

סיווג קבלני הוא היקף העבודה של אותו קבלן. לכל קבלן יש את תחומי ההתמחות שלו, אך גם בתחום ההתמחות עצמו יש הגבלות שונות אשר הסיווג הקבלני מעיד עליהם. לדוגמא, קבלן אשר נמצא בדרגת סיווג ראשונה יוכל לבצע עבודות שיפוצים בלבד, ככל שהסיווג עולה גם הקבלן צובר יותר ניסיון וגם הוא יכול לקחת על עצמו פרויקטים שונים. כאשר יש קבלן בניין אשר יש לו סיווג נמוך הוא יוכל לקחת פרויקטים עד סכום מסוים, זוהי למעשה ההגבלה שהסיווג מעניק לנו. עם זאת, ניתן לקבל אישורים ללקיחת פרויקט מעל הסכום שסוכם בסיווג שלנו. אם כך, סיווג מעיד על ניסיון ומקצועיות.

 

קבלת רישיון קבלן – עבודה ללא רישיון

הגיע אליכם קבלן ומציע לכם מחיר שאסור לפספס, מחיר שאף קבלן לא הציע לכם לפני כן. מיד נורה אדומה צריכה להידלק לכם, איך יכול להיות שהוא מציע מחיר כל כך נמוך? הרי רק חומרי הגלם בענף הבנייה יקרים בשל עצמם. יש קבלנים רבים אשר עובדים ללא רישיון, קבלנים אלו יכולים להיות כאלו שלא למדו בכלל את המקצוע, ובמקרה הגרוע כאלה הרישיון שלהם לעבודות בניין נשלל עקב עבירות כאלה ואחרות. השכרת שירותיו של קבלן ללא רישיון יכולה לפגוע לכם בתהליך הבנייה, בקבלת אישורים, והתוצאה הסופית תעשה לרוב באופן רשלני.

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר
מאמרים אחרונים שיעניינו אותך

הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

עובד בעבודה בגובה
בלוג

עבודות בגובה עם מנוף סל

מנוף סל הוא סוג של מנוף שניתן להשתמש בו להרמה והובלת סחורה, אבל לא רק. מנוף הסל נראה לעתים קרובות באתרי בנייה או מפעלים, שבהם

יתרונות בטון מוחלק, והאם זה זול?

בטון הוא חומר מרוכב, העשוי מתערובת של אגרגט ומלט. האגרגט מורכב מחול, חצץ ואבן כתוש. המלט הוא קלסר מלאכותי המציע חוזק, עמידות למים, עמידות וגמישות

השאירו פרטים
ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

קרא עוד »