יתרונות בטון מוחלק, והאם זה זול?

בטון הוא חומר מרוכב, העשוי מתערובת של אגרגט ומלט. האגרגט מורכב מחול, חצץ ואבן כתוש. המלט הוא קלסר מלאכותי המציע חוזק, עמידות למים, עמידות וגמישות לבטון. סוג המלט הפופולרי ביותר המשמש בבטון הוא צמנט פורטלנד שקיים כבר יותר מ-100 שנה. יש לו יכולת להתמקם מתחת למים המאפשרת להשתמש בו בפרויקטים של בנייה ימית. עם זאת, זה לא חף מפגמים מכיוון שהוא עלול לגרום לקורוזיה כימית על מוטות חיזוק פלדה במבני בטון אם הם חשופים לפגעי מזג האוויר במשך זמן רב מדי. הוא גם מייצר פחמן דו חמצני כאשר הוא מעורבב עם מים, מה שעלול להוביל להתחממות כדור הארץ ולשינויי אקלים אם לא מכילים אותו כראוי במהלך הייצור.

מה זה בטון?

בטון הוא חומר בנייה המשמש בכל סוגי המבנים. הוא נמצא בשימוש למעלה מ-5,000 שנים והוא עזר לבנות כמה מהמבנים האיקוניים ביותר בעולם. בטון עשוי משלושה מרכיבים: מים, חצץ ומלט. חלק מהאנשים אולי לא יודעים שניתן להפוך את הבטון לחלק יותר על ידי הוספת כימיקלים אליו. תהליך זה נקרא "גימור" והוא הופך את המשטח לעמיד יותר בפני כתמים ובלאי. בטון הוא חומר מרוכב העשוי מאבן, חול ומים. את החומרים היבשים מערבבים עם מים ליצירת משחה שלאחר מכן מערבבים ויוצקים לצורות. התערובת מתקשה כשהיא מתייבשת וניתן להשתמש בה למטרות רבות כולל סלילת כבישים, בניית מבנים ויצירת פסלים גדולים.

הבטון שאנו משתמשים בו כיום אינו זהה למה שפותח במקור על ידי מהנדסים רומאים במאה הראשונה לספירה. הם הצליחו ליצור בטון שהיה עמיד מספיק לשימוש מתחת למים או בסביבות רטובות אחרות, אבל לא הייתה להם דרך ליצור את המשטח החלק שאנו רואים על מבנים מודרניים כמו סכר הובר. הפעם הראשונה שבה סוג זה של בטון חלק נוצר היה במהלך מלחמת העולם השנייה כאשר מהנדסים אמריקאים היו זקוקים לחומר חזק מספיק כדי לבנות מסלולי המראה של מטוסים על קרקע לחה ליד ביצה בטון מוחלק הוא צורה חדשה של בטון שתוכננה להיות עמיד יותר וידידותי יותר לסביבה. זה נעשה על ידי שימוש במכונה מיוחדת שטוחנת את פני השטח כדי להיפטר מכל הבליטות והחורים. תהליך זה גורם לבטון להיראות כאילו עבר ליטוש. היתרונות של בטון מוחלק הם שפחות סביר שהוא יסדק, הוא עמיד יותר למים, וקל יותר לעצים לצמוח על גבי.

היתרונות של הבטון

היתרונות של הבטון הם רבים: הוא עמיד, הוא זול, וקל לשימוש. אבל מה אם נוכל לעשות בטון אפילו טוב יותר? מאמר זה יבדוק את היתרונות של טכניקה חדשה הנקראת בטון מוחלק. טכניקה זו הופכת את פני הבטון לחלקים יותר ומושכים יותר למראה. לתהליך יש גם מספר יתרונות סביבתיים אותם נחקור ביתר פירוט בהמשך. ניתן להשתמש בבטון מוחלק לשבילים, מדרכות, פטיו או כל חלל חיצוני אחר שצריך משטח חלק. יש לו גם יתרונות רבים עבור חללים פנימיים כמו מטבחים וחדרי רחצה שבהם אתה רוצה שהמשטחים יהיו חלקים אך לא חלקים. בטון הוא תערובת של מלט, חול וחצץ. הוא משמש לרוב כחומר בנייה למדרכות, שבילי גישה, פטיו ויסודות. בטון הוא חומר בנייה חסכוני שניתן ליצוק בכל צורה וגודל. יש לו מספר יתרונות על פני חומרים אחרים כגון לבנים או בלוק. לדוגמה, זה פחות יקר מלבנים ובלוק כי בטון דורש פחות עבודה לייצור. זה גם מחזיק מעמד זמן רב יותר מהחומרים האלה מכיוון שהוא לא סופג מים כמו לבנים.

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר
מאמרים אחרונים שיעניינו אותך

הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

עובד בעבודה בגובה
בלוג

עבודות בגובה עם מנוף סל

מנוף סל הוא סוג של מנוף שניתן להשתמש בו להרמה והובלת סחורה, אבל לא רק. מנוף הסל נראה לעתים קרובות באתרי בנייה או מפעלים, שבהם

איך אפשר להרוויח כסף מפאנלים סולאריים?

פאנלים סולאריים הם אלטרנטיבה נהדרת וחינמית למקורות אנרגיה קונבנציונליים. אין צורך בהתקנות ותחזוקה יקרות, כל עוד מספיק אור שמש יכול להגיע לפנלים. פאנלים סולאריים הם

השאירו פרטים
ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

קרא עוד »
כמה עולה פרגולה?

חושבים להקים פרגולה במרפסת שלכם? יש מגוון רחב של פרגולות, ובשביל לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עליכם להכיר את כל האפשרויות שיש בשוק. הדבר הראשון

קרא עוד »