חיזוק שיש בסנפלינג

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

בניגוד לבנייה הישנה, בבנייה המודרנית חיפוי חוץ הוא מרכיב מפתח וכיום כמעט ולא ניתן למצוא בניינים משותפים בבנייה חדשה ללא חיפוי חוץ. מדוע נדרש חיפוי חוץ לבניין? מדוע חיפוי זה מבוצע בדרך כלל מאריחי שיש? מהם הסיכונים הנלווים לחיפוי המבוסס על אריחי שיש? מה עושים כאשר האריחים מתחילים להיחלש ולהתנתק ממקומם? האם ואיך ניתן לבצע חיזוק חיפוי חוץ? האם זה נכון שניתן לבצע חיזוק שיש בסנפלינג ומי מספק שירות כזה? על שאלות אלה ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של המרכז לעבודות סנפלינג, המציע בין היתר, גם שירותי חיזוק של חיפוי חוץ.

מדוע נדרש חיפוי חוץ למבנים?

כל תהליך בנייה של מבנה חדשה מבוסס על שני שלבים מרכזיים: שלב השלד ושלב הגמר. בשלב השלד נבנה מבנה הבטון שבסופו ישנו

חיזוק שיש בעבודות בגובה
צילום:freepik

מבנה עומד על תילו, עשוי כולו מבטון עירום. בשלב הגמר "מלבישים" למעשה את המבנה והופכים אותו למבנה ראוי למגורים. אחד המרכיבים החשובים בכל מבנה הוא מרכיב האיטום, שמיועד לאטום ולבודד את חלל הפנים של המבנה מפגעי מזג האוויר בחוץ. איטום זה מבוצע בצורות שונות בהתאם לחלקים השונים בבניין ואיטום גג אינה דומה לאיטום חלון או דלת. חיפוי חוץ היא למעשה שכבת האיטום החשובה ביותר בבניין, שכן חיפוי זה אוטם את קירות השלד ומונע ממים, לחוץ וקרינת שמש ישירה לפגוע בקירות הבטון של המבנה. זאת כמובן מעבר לערך האסתטי הרב של חיפוי חוץ. יחד עם זאת, כשבוחנים מדוע בבנייה החדשה מיושם חיפוי חוץ בניגוד לבנייה ישנה שנשענה בעיקר על צבע חוץ, הרי שהתשובה היא בעיקרה יעילות האיטום של חיפוי החוץ.

מדוע נעשה שימוש דווקא באריחי שיש?

כאמור, חיפוי חוץ נועד לאטום את המבנה מפני פגעי מזג האוויר ואחד הפרמטרים החשובים ביותר שצריך חיפוי זה לעמוד בהם הוא מידת הספיגה של החיפוי. מן הסתם, אם היינו מחפים את המבנה עם לוחות גבס, לוחות אלה היו במהירות רבה סופגים לחות ומעבירים אותה פנימה אל קירות השלד, מה שהיה מנטרל לחלוטין את יכולת האיטום של החיפוי. אבן שיש נחשבת לאבן בעלת מקדם ספיגה נמוך מאוד ובנוסף לכך, אבני חיפוי חוץ משיש עוברות תהליך נוסף של איטום באמצעות דבק שיש שאוטם את כל שטח הפנים של האריח. כיום נעשה שימוש גם באבן דמוית שיש, אך תמיד נלקחת בחשבון נושא מקדם הספיגה כפרמטר מרכזי לבחירת סוג האבן לחיפוי. בהתאם לכל זה, מרבית המקרים בהם תזדקקו לשירות חיזוק של חיפוי החוץ, השירות שיוצע לכם הוא שירות חיזוק שיש בסנפלינג או כמובן באמצעות טכניקות מסובכות ויקרות יותר, שעליהן נדבר בהמשך.

מהו הסיכון ביישום אריחי אבן או שיש לחיפוי חוץ?

אריחי שיש הם אריחים עמידים מאוד ולמעשה, אם המבנה נבנה בסטנדרטים הנדרשים ועבר את כל האישורים הנדרשים, לא צפוי כל

איטום חיפוי שיש במסגרת עבודות סנפלינג

סיכון מיוחד מצד אריחי החיפוי במשך העשורים הראשונים לחיי הבניין. יחד עם זאת, לא בכל מבנה העבודה מתבצעת בסטנדרטים הנדרשים ובכל המבנים, גם אלו שנבנו בסטנדרטים גבוהים, ישנה שחיקה הדרגתית של אבני החיפוי לאורך עשורים שלמים, מה שמוביל בסופו של דבר להיחלשות האחיזה של האריחים בקיר. היחלשות האחיזה יכולה להוביל לסיכון משמעותי כתוצאה מהתנתקות האריח וצניחתו מטה, תוך שהוא מסכן את העוברים והשבים. במקרים אלה, כאשר מזוהה אפילו אריח אחד שצנח מטה, חשוב מאוד להזמין שירות חיזוק שיש בסנפלינג.

 

מהו התהליך המבוצע במסגרת שירות חיזוק שיש בסנפלינג?

חיזוק שיש בסנפלינג הוא שירות שמיועד לחזק את אריחי השיש ולעגן אותם לקיר המבנה על מנת למנוע את צניחתם מטה. החיזוק עצמו הוא פשוט מאוד ומבוצע בדרך כלל באמצעות קדיחת שני ברגי פלדה חזקים וארוכים המעגנים את האריח אל קיר הבטון שמאחוריו. חיזוק מסוג זה מבטיח עמידות של האריח לעוד עשורים שלמים קדימה, אם כי עדיין כדאי לבחון את היקף הפגיעה ביכולת האיטום של החיפוי ועל פי הצורך לחדש את האיטום בטכניקות מקצועיות חדישות. העניין הוא, שבכדי לבצע את החיזוק הזה, צריכים העובדים איכשהו לרחף לאורך מעטפת החוץ של המבנה בין שמים וארץ. מאחר ובני אדם כידוע לא יכולים לרחף, מבוצעות עבודות אלה באמצעות פלטפורמה המאפשרת תנועה בטוחה לאורך ולרוחב מעטפת החוץ של הבניין. פלטפורמה זו התבססה בעבר בעיקר על פיגומים או על מרפסות תלויות שהיו נמתחות מגג המבנה. היום, ישנו פתרון חדש של חיזוק שיש בסנפלינג.

חיזוק שיש בסנפלינג מבוצע למעשה על ידי עובדים בעלי ידע מקצועי בספורט הסנפלינג, אשר העתיקו את היכולות הספורטיביות הללו אל עולם עבודות הבניין ומבצעים באמצעותן מגוון רחב של עבודות בגובה על מעטפת החוץ של המבנה. חיזוק שיש בסנפלינג הוא למעשה המודל המקצועי היעיל ביותר, הזול ביותר והמהיר ביותר לחיזוק חיפוי חוץ של מבנים והוא ניתן להשלמה בתוך ימים ספורים, ללא צורך בהקמת פיגומים וללא צורך בהתקנת מערכות מורכבות של מרפסות תלויות.

בשלב ראשון מותקן מנגנון סנפלינג על גג הבניין, המיועד ליצור נקודת עוגן חזקה אליה יכולים להתחבר הגולשים. לאחר מכן נמתחים חבלים מהמנגנון לאורך מעטפת החוץ של הבניין ובשלב הזה המערכת מוכנה לתחילת עבודה. כל עובד מצטייד עם מברגה, ברגי מתכת ארוכים וכלי עבודה נוספים ופשוט גולש מטה על גבי חבלי הסנפלינג שנמתחו. מודל זה מאפשר תנועה מהירה וחופשית לאורך ולרוחב חזית המבנה, כך שהעובד יכול להגיע בקלות רבה מאוד לכל אריח ולכל נקודה על פני המעטפת. בצורה זו גולשים העובדים מלמעלה למטה, בכל פעם משלימים חזית אחרת של הבניין עד לחיזוק כלל האריחים בבניין.

מי מציע את השירות של חיזוק שיש בסנפלינג?

ובכן, חיזוק אריחי שיש של חיפוי חוץ הוא שירות שאין בו שום דבר חדש. פעולות אלה בוצעו גם לפני עשרות שנים עוד לפני שפותח ספורט הסנפלינג ולפני שהיה כל כך פופולארי עד כדי יישום גם בענף הבניין. יחד עם זאת, בעבר התבסס שירות זה על שימוש בפלטפורמות מורכבות ויקרות מאוד כדוגמת פיגומים או מרפסות תלויות, שאפשרו לעובדים לנוע על פני מעטפת הבניין ולחזק את האריחים. ספקי שירות אלה קיימים גם היום ואם אתם ממש בוחרים בשיטות הללו, תוכלו להזמין אותם לטובת חיזוק חיפוי החוץ בבניין שלכם. יחד עם זאת, אם אתם רוצים לסיים את הפרויקט בדרך הזולה ביותר, המהירה ביותר והיעילה ביותר תוך הקפדה על סטנדרטים זהים של ביצוע, חיזוק שיש בסנפלינג היא האופציה הטובה ביותר עבורכם והמרכז לעבודות סנפלינג מציע לכם בדיוק את השירות הזה. המרכז לעבודות סנפלינג מבצע למעשה מגוון רחב של עבודות בגובה לרבות ניקיון מעטפת חוץ, ניקיון חלונות, צביעת חוץ, תיקון פגמי בטון וברזל במעטפת חוץ, שימור ושיקום מבנים, איטום מבנים וכן הלאה, הכל על טהרת הסנפלינג. בתוך כך, מציע המרכז גם שירות חיזוק שיש בסנפלינג לכל מבנה בכל גובה ובכל היקף. לרשות המרכז צוות מקצועי של גולשי סנפלינג מקצועיים וכל הציוד המקצועי הנדרש להשלמת העבודה בצורה בטוחה, מקצועית וזולה מאוד.

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!