התקנת רשת להרחקת יונים – שלבי ביצוע

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו – 073-3753313

תוכן עניינים

יונים יכולות להיות מטרד של ממש. הן מרעישות, משאירות אחריהן נוצות ולשלשת שמכתימה את מרחבי המגורים וקשה מאוד להסיר אותה, ובנוסף הציפורים שמסמלות ערכים חיוביים כמו הרמוניה ושלום עלולות להעביר מחלות שונות לבני אדם בגלל שהן נושאות איתן חיידקים ו-וירוסים מזהמים ובהם למשל ליסטריה וסלמונלה.

בחללים גדולים הפתרון הנכון הוא התקנת רשת נגד יונים. על-מנת להבטיח מקסימום אפקטיביות, חשוב להקדיש תשומת לב לבחירת הרשת המתאימה ביותר וגם לבצע את ההתקנה באופן מוקפד במיוחד.

איך לבחור רשת להרחקת היונים?

עוד לפני התקנתה של הרשת, השלב הראשון בתהליך הוא באופן טבעי בחירה של הדגם הספציפי. שתי האופציות העיקריות הן רשת פלסטיק ורשת ניילון.

רשת פלסטיק נגד יונים עשויה מפוליאתילן. ברוב המקרים היא האופציה הזולה ביותר, והיא עשויה להיות גם עמידה אם היא מיוצרת מפוליאתילן איכותי. עוד כדאי לדעת שפוליאתילן זול עלול להיות דליק, כך שאם בוחרים באופציה של רשת פלסטיק, נדרשת בחירה אחראית של הרשת הספציפית.

רשת ניילון היא האופציה העכשווית יותר. רשת זו, שנקראת גם מונופיל, מתאפיינת בשקיפות ולכן היא מציעה פתרון אסתטי מאוד. הדגש החשוב ביותר הוא בחירת עובי מתאים כשהטווח הקיים הוא בין 0.3 מ"מ ל-0.8 מ"מ. הבחירה מבוססת על מיקום הרשת כשלמשל עוצמת הרוחות במקום היא שיקול חשוב.

בנוסף לשני הסוגים הנ"ל יש גם רשתות מתכת. פתרון זה מיועד בעיקר למקומות קטנים כמו ארובות, עליות גג וחורי אוורור ולמקומות שבהם הטמפרטורה יכולה להיות גבוהה (למשל מפעלים, וזאת משום שהמתכת עמידה בפני אש).

איך להתקין את הרשת כך שתהיה יציבה ועמידה?

על-מנת שהרשת תמלא את ייעודה היא חייבת להיות מתוחה היטב. רשת רפויה עלולה לאפשר חדירת יונים, ועוד סכנה היא יונים שייתקעו ברשת – מחזה לא נעים לצפייה וגם מסוכן תברואתית (וכמובן שהמטרה היא להרחיק יונים באופן הומני ובלי לפגוע בהן).

כמו כן התקנת רשתות ליונים חייבת להתבצע באופן מקצועי כדי שהרשת לא תשתחרר מהעיגון. השלב הראשון של התקנת רשת כזו במרפסת שירות או במסתור כביסה הוא מדידה מדויקת של השטח כדי לוודא גזירה מדויקת של הרשת. הפעולה השנייה היא קידוח חורים בתוך הקיר, בנקודות שנבחרות על בסיס בקיאות מקצועית וניסיון כדי שיבטיחו עיגון אופטימלי.

אל החורים מחדירים ווים (ג'מבואים) ועליהם מלבישים את הרשת: קודם מולבש הכבל שמהווה מסגרת, כשבחלק מהמקרים מדובר בכבל פלדה ובמקרים אחרים הוא עשוי מנירוסטה (שעמידה יותר ללחות ולכן מתאימה למבנים קרובים לים). את הרשת עצמה מלבישים על הכבל בצורה של שתי וערב, ולבסוף מהדקים, מחזקים וחותכים את שאריות הרשת.

עבודה מדויקת – וזהירה!

בחלק גדול מהמקרים התקנת רשת יונים מתבצעת בגובה רב. המבנים שבהם אנחנו מתגוררים הופכים לגבוהים יותר ויותר, ואם למשל נדרשת הגנה על מסתור כביסה בקומה ה-6, או אפילו "רק" בקומה השלישית, פירוש הדבר הוא שההתקנה של הרשת נעשית בגובה של כמה וכמה מטרים מעל לפני האדמה.

בהתאם חשוב מאוד להפקיד את מלאכת ההתקנה בידיים מקצועיות של מומחים עם ניסיון ספציפי בביצוע הפעולה, כולל ניסיון בעבודה בגובה. באופן דומה גם אם לאחר מספר שנים נדרשת מתיחה מחדש של הרשת נגד היונים או תיקונים נקודתיים, חובה להזמין אנשי מקצוע מיומנים ולא לנסות לעשות זאת בעצמכם – חבל להסתכן שלא לצורך, מה גם שמדובר בשירות שהעלות שלו נמוכה למדי, והתועלת כאמור רבה מאוד.

עוד פוסטים שיעניינו אותך
השאירו פרטים
ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
התקשרו עכשיו