התקנת נקודת מים חמים אינסטלטור מומלץ

התקנת נקודת מים חמים אינסטלטור מומלץ

בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שצריך וכדאי לדעת על התקנת נקודת מים חמים על ידי אינסטולטור מומלץ. בלי נקודה זו, לא נוכל להנות ממים חמים במקלחת למשל.

 

מהי נקודת מים?

המונח נקודת מים הוא מונח מעולם האינסטלציה והכוונה היא  בעצם לכל יציאה שמובלת מתוך צנרת מים ביתית. בכל בית יש נקודות מים רבות המשמשות לפעולות שונות כמו מקלחת או שירותים, אסלה או כיור מטבח. בלי נקודות מים בבית או בדירה שלנו, לא נוכל לבצע את כל הפעולות שאנו רגילים באמצעות מערכת האינסטלציה.

 

מתי נהוג להתקין נקודת מים נוספת או לשנות את מיקומן של נקודות המים?

לרוב מתקינים נקודות מים בבית במצבים הבאים

 

  • שיפוצים רחבים בבית או של חדרים ספציפיים – שיפוץ לרוב תמיד יוביל לשינוי, הוספה או החלפה של נקודות מים בהתאם לצרכים של בני הבית.
  • בנייה של בית חדש- כל תהליך בניה מחייב תכנון קפדני של מערכת האינסטלציה.
  • בנייה של יחידת דיור או משרד ביתי
  • שינוי המיקום של המקומות הסניטריים בבית
  • קניה של מכשיר חשמלי שלמען פעולתו מצריך נקודת מים (כמו מדיח או מכונת כביסה).

 

מה נדרש בעת התקנת נקודת מים?

דרישות התקנת נקודות מים חדשות תלויות בשאלה האם הנקודה היא לשימוש של מכשיר חשמלי או לא, אם כן אז על המתקין להתקין גם נקודת חשמל עבור המכשיר. מומלץ מאוד להתייעץ עם אדריכל במיקום נקודת המים החדשה ובכך לתכנן את גובה נקודת המים ורוחבה, לקנות ברז לפי הצורך שנקודת המים הזו עונה עליו ולתכנן את גודל האריחים, במידה ויהיו והם יהוו החיפוי על הקיר, לפי המקום בו יהיה הברז. הנקודה תתבצע רק בעזרת חציבה בקיר אחד לפחות וגם את אורכה צריך לתכנן ובנוסף גם התקנת ניקוז אם יש צורך בכך.

ואיך היא תתבצע?

ההמלצה היא לרכוש את הכיור והברז לפני תחילת ההתקנה. לאחר מכן, אחרי שמצאנו את האינסטלטור למשימה חוצבים (או פירוק אריחים) בקיר על מנת להגיע לצנרת, חיבור הנקודה, התקנת מפצל ליציאה של המים מהקיר, התקנת מכשירי ויסות ולאחר מכן את הברז והכיור.

 

איך יודעים מי הוא האינסטלטור המומלץ עבורי לעבודה כזו?

מחיר התקנת נקודת מים על ידי אינסטלטור מומלץ ינוע בין 700 שקלים ל-1,800 שקלים, כמובן שעשוי לעלות יותר בהתאם לקשיים ואתגרים שונים, זהו ממוצע לעבודות פשוטות. המחיר להתקנת נקודה גם משתנה בהתאם לכמות הנקודות שיש להתקין. אינסטלטור מומלץ יהיה אחד כזה שיודע לבדוק את הגובה הנדרש להתקנה ושיהיה לו ניסיון בתחום הזה על מנת לא לבצע נזקים במקומות בהם יחצוב וחשוב מאוד שגם ידע לקרוא את תכנית אינסטלציה של הבית, הוא גם ישתמש בכל הכלים של אותה החברה שייצרה את הצינור.

למידע נוסף בקרו באתר: https://plumbers-israel.co.il

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר
מאמרים אחרונים שיעניינו אותך

הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

עובד בעבודה בגובה
בלוג

עבודות בגובה עם מנוף סל

מנוף סל הוא סוג של מנוף שניתן להשתמש בו להרמה והובלת סחורה, אבל לא רק. מנוף הסל נראה לעתים קרובות באתרי בנייה או מפעלים, שבהם

יתרונות בטון מוחלק, והאם זה זול?

בטון הוא חומר מרוכב, העשוי מתערובת של אגרגט ומלט. האגרגט מורכב מחול, חצץ ואבן כתוש. המלט הוא קלסר מלאכותי המציע חוזק, עמידות למים, עמידות וגמישות

השאירו פרטים
ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

קרא עוד »
כמה עולה פרגולה?

חושבים להקים פרגולה במרפסת שלכם? יש מגוון רחב של פרגולות, ובשביל לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עליכם להכיר את כל האפשרויות שיש בשוק. הדבר הראשון

קרא עוד »