הרחקת יונים

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו – 073-3753313

תוכן עניינים


הרחקת יוניםיונים וציפורים אחרות עלולות לצערנו להפוך למטרד, כאשר הן שוהות בהמוניהן על הגגות, המרפסות, או אלמנטים חיצוניים אחרים במבנה. הבעיה הנובעת כתוצאה מכך היא, שמלבד מטרדים של לכלוך וריח, הן מביאות איתן גם מחלות ע"י הטפילים שעל גופן. טיפול לטובת הרחקת יונים הפך להיות נפוץ ביותר, אך עליכם לדעת כי התקנת אמצעים בגובה להרחקת יונים דורשת אנשי מקצוע מיומנים
.

יונה היא ציפור וציפור היא סמל החופש, כך שלכאורה לא יכול להיות שום דבר שלילי שיכול להיקשר לציפור הנחמדה הזאת. כל זה נכון, אלא אם אתם סובלים מריכוז גדול של יונים באזור המגורים שלכם, אז עלולות היונים להפוך למטרד של ממש ולחייב תהליך של הרחקת יונים. איך תזהו מטרד של יונים בבניין בו אתם גרים? מדוע כל כך חשוב לפתור את המטרד הזה ומדוע זה צריך להיות חשוב לכל אחד מהדיירים בבניין? איך מבוצע התהליך של הרחקת יונים? האם ניתן לבצע את התהליך גם במבנים משותפים גבוהים? על שאלות אלו ועוד, עונים לכם בשורות הבאות המומחים של המרכז לעבודות סנפלינג, המציע שירות הרחקת יונים בכל מבנה ובכל סיטואציה, גם במבנים משותפים רבי קומות.

מטרד יונים – מה זה אומר ולמה חשוב לטפל בזה?

כאמור, יונה היא ציפור שכולנו אוהבים וכולנו יכולים גם מאוד ליהנות מהמראה שלה, מהציוצים שלה וממראה המעוף שלה. יחד עם זאת, ריכוז גדול של יונים בשטח המחייה של האדם, יכול להפוך בקלות למטרד לא פשוט. מטרד זה יכול לבוא לידי ביטוי בכמה וכמה צורות ובכלל זה רעש בשעות הבוקר המוקדמות, הצטברות לכלוך של ענפים וגבעולים מהם בונות היונים את הקינים שלהן בתוך ארגזי התריסים ובתוך כל כוך פנוי שהן מוצאות, כמויות אדירות של לשלשת המצטברת בסביבת המבנה, במרפסות, על המעקות ועל אדני החלונות ולבסוף גם התגברות ברמת התחלואה בקרב דיירי הבניין בגין חשיפה לזיהומים ונושאי מחלה. במקרים רבים, דיירים שונים בבניין יחוו את המטרד בצורה שונה ובהיקפים שונים, בהתאם למיקום שלו בבניין ולקומה בה הוא מתגורר.

אחד המטרדים המשמעותיים ביותר שיודעות יונים לייצר הוא הצטברות של לשלשת באזור מרפסות השירות ומסתורי הכביסה. באזור זה מוצאות היונים מסתור נהדר בו ניתן להקים קינים "בראש שקט" ונוכחותן הממושכת באזורים אלה גם מפריעה בתליית הכביסה, גם גורמת ללכלוך הכביסה הנקייה וגם מובילה להצטברות של כמויות גדולות של לשלשת על קירות המבנה, על מסתורי הכביסה, על הכביסה עצמה ועל אדני החלון באזור זה. יחד עם זאת, המטרד יכול לבוא לידי ביטוי גם בחלקים נוספים של הבניין לרבות מרפסות הבניין, המעקות המקיפים את הבניין, ארגזי התריסים בכל אחת מקומות הבניין, גג הבניין, השבילים המקיפים את הבניין ועוד. מן הסתם, דיירי הבניין שאין להם מרפסת ונוהגים לעשות שימוש במייבש כביסה, עשויים שלא להרגיש כמעט במטרד היונים, לעומת בעלי מרפסות ואנשים הנוהגים לתלות מדי יום את הכביסה במרפסת השירות.

יחד עם זאת, הצורך לבצע הרחקת יונים עם היווצרות המטרד הוא צורך שצריך להעסיק ולעניין את כל דיירי הבניין ללא קשר לרמת המטרד שהוא חווה באופן אישי. הסיבה לכך היא שריכוז גדול של יונים פוגע בסופו של דבר גם במרחבים המשותפים לבניין כולו והסיכון התברואתי הנובע מהצטברות מזהמים, לשלשת וחרקים המגיעים לבניין בעקבות היונים, יכול לפגוע בכל אחד מן הדיירים בצורה זהה. במילים אחרות, כאשר מתעורר מטרד של יונים בבניין, חשוב מאוד להרחיק את היונים ולבצע את כל המהלכים הנדרשים על מנת למנוע את חזרתן לבניין, בין שאתם סובלים באופן ישיר ומובהק מהמטרד הזה ובין שהוא רק נוגע בכם בשוליים.

התקנת אמצעי הרחקה ליונים היא לרוב לא פשוטה, שכן מדובר על מקומות וגבהים שלרוב הגישה אליהם בעייתית ואף מסוכנת.

כאשר מזמינים חברה לביצוע עבודות הרחקת יונים, יש למפות את האזורים הבעייתיים על מנת לקבל תמונה כללית ורק כך תוכלו לקבל הצעה מותאמת ורלוונטית וכמובן ביצוע עבודה שתיתן מענה לבעיות הקיימות.

קיימים פתרונות שונים בשוק לטובת הרחקת יונים, אך אלה ייקבעו רק לאחר שיובן באופן מדויק מה הבעיה, האם נוסו פתרונות שונים בעבר ומה היתה אם בכלל, האפקטיביות שלהם.

הרחקת יונים – איך עושים את זה?

התהליך של הרחקת יונים יכול להשתנות ממקרה למקרה ולכלול שימוש באמצעים שונים בהתאם לאופן בו שוהות היונים במתחם הבניין. אחד הפתרונות השכיחים ביותר בתהליך זה הוא רשת יונים ובהיבט זה יש להפריד בין שני סוגים מרכזיים של רשתות יונים. הסוג האחד הוא רשת יונים פלסטית גמישה מאוד, ממנה ניתן לחתוך פיסות מדודות בכדי לסתום כוכים קטנים בהם נוהגות יונים להקים קינים. כך למשל, תוכלו לחתוך פיסת רשת ולדחוס אותה במרווח שבין הקיר ובין ארגז התריס על מנת למנוע כניסה של יונים לחלל ארגז התריס לצורך הקמת קן. את הרשת הזאת ניתן ליישם בכל כוך ובכל מקום מסתור קטן שבו נוהגות היונים להקים את הקינים שלהן. יחד עם זאת, רשת זו אינה מתאימה כאשר נדרש פתרון רוחבי ומערכתי לבניין כולו. כך למשל, אם אתם סובלים מנוכחות מוגזמת של יונים והצטברות לשלשת יונים באזור מסתורי הכביסה, הפתרון הטוב ביותר הוא לחסום את גישת היונים לאזור זה לאורך הבניין כולו. במקרה זה נעשה שימוש ברשת יונים מאסיבית יותר, עשויה מתכת, שאותה יש לפרוס לכל גובה הבניין באופן שיכסה את כל הנישה של מסתורי הכביסה.

פתרונות נוספים בתהליך של הרחקת יונים כוללים גם ניקיון יסודי של הבניין וניקיון של כל סביבת הבניין באופן שמרחיק מקורות מזון חשופים שכנראה מושכים את היונים אל עבר הבניין. כמו כן, נהוג להתקין התקנים שונים המיועדים להקשות על היונים לעמוד למשל על המעקות, על אדני החלונות או על שפת הגג של הבניין, הכל במטרה למנוע את האטרקטיביות של הבניין שלכם בעיני היונים. מהלכים אלה נדרשים לצורך הרחקת יונים ובמקרים רבים יש להמשיך וליישם אותם למשך תקופה מסוימת על מנת לוודא שהיונים הורחקו מהאזור ולא ישובו אליו עוד. כמו כן, בכדי להבטיח שהיונים לא יחזרו בעתיד, חשוב מאוד לשמור על ההיבט של ניקיון סביבת הבניין והימנעות מפיזור מזונות שיכולים למשוך יונים אל האזור.

התהליך של הרחקת יונים דורש ידע מקצועי ויכולות מקצועיות ובמהלכו ייתכן שייעשה גם שימוש בעשן על מנת להרחיק יונים שמסתגרות עמוק בתוך כוכים שונים בבניין. העשן מבריח אותן מתוך הכוכים ומאפשר לסגור אותם באמצעות רשת יונים מותאמת. יחד עם זאת, היכולות המקצועיות המורכבות יותר באות לידי ביטוי בעיקר במקרים בו יש צורך להתקין רשת יונים לגובה הבניין כולו, בעיקר כאמור, במקרה של הרחקת יונים מנישות של מסתורי כביסה.

הרחקת יונים באמצעות רשתות

זוהי השיטה הנפוצה ביותר, בדגש על מבנים גבוהים ואזורים נרחבים, כאשר מדובר בפתרון הומניטרי שאינו פוגע ביונים.התקנת רשתות להרחקת יונים

כפי שניתן לתאר, מתיחת רשת יונים לגוב הבניין בתהליך של הרחקת יונים, יכולה להוות אתגר משמעותי מאוד, לאור העובדה כי את מתיחת הרשת יש לבצע על פני המעטפת החיצונית של הבניין, גם בגובה הקומה הראשונה אבל גם לאורך כל גובה הבניין ועד הקומה האחרונה. בעבר, רבים בחרו להימנע מהצורך למתוח רשת יונים כזאת על אף הצורך הרב בה, פשוט מכיוון שהליך כזה דרש הקמה של פיגומים או שימוש במרפסות תלויות בעלויות מטורפות ובפרויקט שיכול היה להימשך חודשים שלמים ולערב פגיעה משמעותית באיכות החיים בבניין לאורך התהליך הפשוט של הרחקת יונים.

היום, באמצעות פתרונות סנפלינג, המשימה של מתיחת רשת יונים לאורך הבניין כולו הופכת למשימה קלה הרבה יותר ולכן גם אנשים רבים יותר מעדיפים לבצע את המהלך פעם אחת ולתמיד כדי לחסוך את הופעת מטרד היונים בכל שנה מחדש.

איך מבוצע התהליך של מתיחת רשת יונים באמצעות סנפלינג?

אז סנפלינג הוא כידוע ספורט אקסטרים שמגיע אלינו מעולם הטבע. בתחילה שימש הסנפלינג לגלישה מהרים באמצעות חבלים, ספורט אתגרי מאוד פופולארי עד עצם היום הזה ובכל רחבי העולם. עם התפשטות הספורט לשדרות רבות באוכלוסייה, התפתח מאוד תחום הסנפלינג שמיד מצא את דרכו גם אל עולם השירותים המקצועיים. כיום משמש סנפלינג כאמצעי יעיל מאוד לביצוע עבודות בגובה ובכלל זה ניקיון חלונות ומעטפת בניין בגורדי שחקים ובניינים רבי קומות, שיפוץ, חיזוק או החלפה של אריחי חיפוי חוץ במבנים, ביצוע תיקוני פגמי בטון וברזל במבנים רבי קומות, פרויקטים מקצועיים של שיקום מבנים, פרויקטים מקצועיים של שימור מבנים וכדומה. בין היתר, משמש סנפלינג גם בתהליכים של הרחקת יונים ובמיוחד במקרים בהם יש צורך במתיחת רשת יונים לגובה הבניין כולו.

הרעיון המרכזי הוא ליצור מעין מרחב סטרילי בין קיר המעטפת החיצוני של הבניין ולמרחק של מספר מטרים מן הקיר. לשם כך, נבחר המיקום המתאים ביותר להתקנת הרשת מגובה גג הבניין, לאורך הבניין כולו ועד הקרקע לרבות סגירה מלמעלה, כך שיונים פשוט לא יכולות פיזית לחדור אל המרחב הזה. לאחר השלמת שלב התכנון וקבלת החלטה על התוואי הרצוי למתיחת הרשת, מבוצעת התקנה של עוגני מתכת לאורך הבניין כולו. עוגנים אלה ישמשו לחיבור הרשת אל הבניין ומייד לאחר התקנתם נמתחת הרשת ומחוזקת אל העוגנים הללו. בתום התהליך נוצר למעשה מעין קיר של רשת במרחק של מספר מטרים בודדים מקיר המעטפת של הבניין. כאמור, התהליך כולו מבוצע באמצעות צוות עובדים הגולשים לאורך מעטפת הבניין באמצעות מערכת סנפלינג בטוחה ומתקדמת, המאפשרת להם לנוע בצורה חופשית לאורך מעטפת הבניין ולרוחבה בכדי לבצע את כל משימות התקנת העוגנים ומתיחת הרשת.

 

למשך כמה זמן תהיה הרשת מותקנת?

ככלל, רשת יונים המותקנת במסגרת תהליך של הרחקת יונים היא רשת המיועדת להישאר במקומה ולא מדובר בפתרון זמני בלבד. העניין הם מטרדי יונים הוא שמטרדים אלה נוטים לחזור בכל שנה בסביבות עונת הסתיו ולכן הסרה של הרשת עלולה להוביל להיווצרות המטרד בכל שנה מחדש. ישנם מקרים מאוד ספציפיים שבהם נערך שינוי משמעותי בסביבה, באופן שהופך את הסיכון של היווצרות המטרד לנמוך הרבה יותר ובמקרים אלה אפשר בהחלט לשקול את הסרת הרשת. כך למשל, אם מדובר באזור בנייה חדשה ובשנים האחרונות נוספו בניינים רבים המשנים את דינמיקת הרוחות באזור, ייתכן שהבניין שלכם כבר אינו חשוף לסיכון של מטרד יונים כבעבר וניתן לשקול את הסרת הרשת. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בדרך כלל בפתרון קבוע, הרי שהרשת צריכה להיות אסתטית, בעלת הפרעה מינימלית על הנוף וכזאת שאינה חוסמת מעבר חופשי של אוויר ואור.

רשת הרחקת יונים היא רשת דקיקה אשר עשויה בדרך כלל מניילון או מסוג של מתכת והיא נפרשת בעיקר לטובת כיסוי מלא של כל המקומות, החללים והפתחים, בהן יונים מקננות, בדגש על מסתורים באזורים בעייתיים.

שיקולים לבחירת רשת הרחקת יונים

קיימים שיקולים שונים בבחירת הרשת המתאימה לטובת הרחקת היונים, וזאת על בסיס הפרמטרים בשטח.

יש לבחון את גודל החלל אותו הרשת אמורה לכסות,

את סוג המבנה ואת היכולת של הרשת "להיצמד".

יש להתחשב בגובה המבנה וברוחות שיופעלו על הרשת ויגרמו לה להתבלות.

יש לבחון את כמות היונים המגיעות לקנן.

לבסוף, להתאים את המחיר לתקציב.

רשת איכותית אשר תחזיק מעמד שנים רבות ותרחיק את היונים המקננות, הינה יקרה יותר, אך בטווח הארוך, תהיה הרבה יותר משתלמת.

התקנת דוקרנים להרחקת יונים

הדוקרנים להרחקת היונים, אינם גורמים נזק ליונה, ותפקידם הוא לייצר אזור חוצץ אשר לא יאפשר ליונים לקנן במסגרת מניעת נחיתתן במקום המטופל.

הדוקרנים הפכו לפתרון פופולרי להרחיק יונים, בזכות קלות ההתקנה והיעילות הרבה שלהם, וניתן להתקין אותם על גבי משטחים מסוגים (לדוגמא בטון, אבן ועץ).

לאחר התקנה מקצועית ונכונה של הדוקרנים, הם יוצרים פתרון מושלם המשלב הרחקת יונים אפקטיבית, ללא פגיעה אסתטית.

מי מבצע הרחקת יונים באמצעות סנפלינג?

במרבית המקרים, שירותי הרחקת יונים מוצעים כיום על ידי מדבירים למיניהם, אם כי שירותים אלה הם שירותים מאוד בסיסיים. אם אתם רוצים להתקין רשת יונים לגובה בניין משותף, עליכם להזמין חברה שעיקר היכולת שלה באה לידי ביטוי דווקא ביכולת העבודה בגובה על מעטפת החוץ של הבניין. המרכז לעבודות סנפלינג היא חברה המתמחה במתן מגוון רחב של שירותי עבודה בגובה באמצעות צוות מקצועי בתחום הסנפלינג ובכלל זה מציעה החברה גם שירות הרחקת יונים באמצעות סנפלינג. המרכז לעבודות סנפלינג מבצע מגוון רחב של עבודות בגובה לרבות תיקון והחלפה של חיפוי חוץ, עבודות חשמל בגובה, עבודות שיקום, שיפוץ ושימור של מעטפת חוץ, צביעת חוץ של מבנים, ניקוי מעטפת חוץ של מגדלי משרדים ורבי קומות וכמובן הרחקת יונים ומתיחת רשת יונים לאורך הבניין כולו. התהליך המבוצע על ידי המרכז לעבודות סנפלינג לצורך הרחקת יונים הוא תהליך מקצועי מאוד, מהיר מאוד וקצר מאוד ולכם גם מוצע במחיר אטרקטיבי מאוד ביחס לכל האלטרנטיבות.

בלוג

התקנת מרזב חיצוני מחיר

התקנת מרזב היא לכאורה פעולה פשוטה למדי, לבטח כאשר מדובר בהתקנה של מרזב חיצוני. יחד עם זאת, כשתבררו יותר לעומק, אתם עשויים לגלות שבמקרה של

שיקום מבנים
בלוג

שיקום מבנים

שיקום מבנה הוא מונח שכולל בתוכו מגוון רחב של פרויקטים בהיקפים שונים, החל משיקום בניין בעל צו מבנה מסוכן וכלה בשיקום אסתטי של מעטפת החוץ

הרחקת יונים
הרחקת יונים

רשת פלסטיק נגד יונים

סובלים ממטרד יונים בבניין? רוצים להרחיק פעם אחת ולתמיד את כל היונים מהבניין ולא יודעים ממש איך לעשות זאת? ובכן, תוכלו לשכור גורם מקצועי המתמחה

השאירו פרטים ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
שיקום מבנים
שיקום מבנים

שיקום מבנה הוא מונח שכולל בתוכו מגוון רחב של פרויקטים בהיקפים שונים, החל משיקום בניין בעל צו מבנה מסוכן וכלה בשיקום אסתטי של מעטפת החוץ

קרא עוד »
חיזוק שיש בסנפלינג
חיזוק שיש בסנפלינג

בניגוד לבנייה הישנה, בבנייה המודרנית חיפוי חוץ הוא מרכיב מפתח וכיום כמעט ולא ניתן למצוא בניינים משותפים בבנייה חדשה ללא חיפוי חוץ. מדוע נדרש חיפוי

קרא עוד »
התקנת מרזבים
התקנת מרזבים

מרזב הוא מרכיב חובה בכל מבנה ועל כן, אם אתם מחפשים שירות התקנת מרזבים אתם לבטח עושים זאת בעקבות סתימה או שחיקה מאסיבית של המרזב

קרא עוד »
ציוד לעבודה בחלל מוקף
חלל מוקף

  רבים מכם רואים לעיתים רואים כי ישנם מקומות מגודרים או שלא ניתן להיכנס אליהם, שמקומות הללו מכונים חלל מוקף. חלל מוקף טומן בחובו סכנות

קרא עוד »
חומר איטום קיר חיצוני

  אין דבר יותר מטריד מאשר נזילות בקיר החיצוני של הבניין או הבית שלכם דבר זה יכול לגרום לסכנות בריאותיות  ופוגעות גם בנראות הבניין. ניתן

קרא עוד »
רשת פלסטיק נגד יונים
הדרכה עבודה בגובה

  בשנים האחרונות עם העלייה בתאונות עבודה של עובדים, לכך במשרד התמ"ת החלו להגביר את העקיפה, הן על העובדים, והן על המעסיקים. יש עונש מאסר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו