איטום קירות חיצוניים: שיטות, מחירים והמלצות מהמומחים

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו 050-4249138

תוכן עניינים

קירות חיצוניים הם תשתית של הבניין, ולכן בשל כך חשוב לדאוג לאיטום שלהם, שבחורף, בעיקר, ישנן נזילות רבות, על פני הקיר החיצוני. עובדה זו נגרמת, בגלל סיבה אחת בלבד, חוסר איטום או איטום מוחלש בקיר החיצוני. לכן קיימת חשיבת רבה של בחירת חברה מקצועית, שתבצע את האיטום, כמו כן חשוב להבין כי איטום קירות חיצוניים נחשבת כעבודה בגובה, ולכן רק חברה בעלת אישור לעבודה בגובה צריכה לבצע את האיטום. במאמר זה נתמקד בשני נושאים עיקריים דרכים מקובלות לאיטום של קירות והמחיר של איטום קירות חיצוניים, אז קדימה בואו קבלו את המידע מה עושים עם נזילה על הקיר החיצוני. 

דרכים מקובלות לאיטום קירות חיצוניים 

מריחה– ניתן למרוח את חומר האיטום על ידי מברשת או על ידי מכונה מיוחדת לשם כך, על הקירות החיצוניים. 

התזה–  קיימות שתי דרכים להתזה אחת על ידי מכונה מיוחדת, שמתיזה את החומר על הקיר החיצוני ההתזה מתבצעת על ידי צינור מיוחד שמתיז את החומר על המשטח. 

כמו כן ניתן לבצע איטום בהתזה  על ידי משאבה מיוחדת. 

עובד בגובה

ניתן לבצע את האיטום בהתזה כך : 

איטום חד רכיבי– איטום זה יכול להתבצע על ידי זפת , מברשת או רולר 

איטום דו רכיבי– איטום זה  יתבצע על ידי מכונה בלבד משום שהוא כולל שני רכיבים בלבד. 

יתרונות איטום בהתזה 

 • ניתן לאטום משטחים גדולים בזמן קצר. 
 • העבודה מהירה יותר מאשר שיטות אחרות. 
 • ניתן לבצע אותו על ידי צוות מצומצם. 
 • התוצאות יעילות ומחזיקות זמן רב.

מה המחיר של איטום קירות חיצוניים?

ניתן למצוא חברות שלוקחות על איטום קירות חיתונים החל מ200 שקלים ועד 350 שקלים למטר, שכן ניתן למנות את הסיבה למחירים הללו על ידי מספר מרכיבים המשפיעים על המחיר. 

 • סוג חיפוי הקיר– כאשר מתייחסים אל סוג חיפוי הקיר, ניתן לראות כי קיימים חיפויים שונים טיח, פסיפס, שיש, ואבן, כאשר ההבדל בין חומרי האיטום השונים הוא רק כמה עשרות שקלים. 

כמו כן ניתן לומר כי איטום רגיל של קיר חיצוני איך עולה רק 150 שקל, ואילו איטום קיר של פסיפס שדורש גם פירוק והרכבה של אריחים יעלה 270 שקלים למטר.

 • איטום חלקי או מלא– לפעמים יש צורך רק בתיקונים נקודתיים של סדקים בקיר, ולפעמים יש צורך לאטום את הקיר בשלמותו, דבר המייקר את העבודה. עלות תיקון סדק יכול להגיע עד לאלף שקלים, ואילו עלות איטום קיר בשלמותו המחיר יתחיל מ5,000 שקלים, ועלול לעלות יותר גבוהה תלוי במצב הקיר. 
 • שיקומי בטון– לפני ביצוע האיטום של הקיר, יש לשקם את הקיר, על ידי טיפול בסדקים עמוקים ורחבים בו, מעבר לכך ששיקום המבנה מייקר את העבודה, הוא גם מאריך את זמן העבודה. 

לרוב לא יצטרכו שיקום מקדים, אלא במקרים של בתים ישנים או סדקים שלא טופלו בזמן. 

 • עבודה בסנפלינג– איטום קירות חיצוניים בסנפלינג היא מומלצת רק במקרה של גישה מוגבלת לקיר, וכך עלות העבודה היא החל 1,500 שקלים למטר. 

ניתן לומר כי אכן עבודת האיטום מצריכה חברה מקצועית, אשר בעלת רישיון לכך כולל התמחות בסנפלינג, כמו כן מעבר למקצועיות צריך גם ניסיון וכישורים אחרים נוספים, על מנת לבצע איטום בצורה מוצלחת. ולכן קיימת חשיבות רבה לבחירה

עובד בגובה

סוגי חומרי איטום לקירות חיצוניים 

בשוק של היום קיימים מגוון רחב של חומרים, המשמשים לאיטום של קירות חיצוניים אלו הם הסוגים העיקריים שלהם: 

 • חומרי איטום ביטומוני או צמנטי 

ניתן לראות כי קיימים שני חומרי איטום עיקריים האחד הוא איטום צמנטי והשני איטום ביטונמיות,ולכל אחד מאלו יש  יתרונות וחסרונות:

 • חומר איטום בוטונומי 

חומרי איטום לקיר חצוני, העשויים על בסיס חומרים ביטוניים יעילים מאד, ויש להם מגוון רחב של יתרונות המתאימים לאיטום של משטחים גדולים במיוחד. 

חומרים אלו ניתנים ליישום בהתזה או במריחה, כמו כן יש להם היצמדות גבוהה במיוחד, ולכן הם מתאימים לאיטום של תשתיות או לאיטום של קירות, שאינם חלקים מספיקים. 

עם זאת החיסרון העיקרי של חומרים אלו שיש להתאים אותם עם החומר הצמנטי הנמרח על הטיח חומר שאינו מתאים יכול לגרום להיפרדות של האיטום במשך השנים. 

 • חומר איטום על בסיס צמנטי 

לחומר איטום על בסיס צמנטי יש מגוון רחב של יתרונות, ובעיקר כושר היצמדות גבוה מאד ובעלי אטימה גבוהה במיוחד, כמו כן ניתן לומר כי היתרון ההופך אותם ליעילים במיוחד כי אין צורך לבדוק את ההתאמה שלהם אל שכבת הטיח, שהם מתאימים לכל חומר אשר ימרח עליהם. עם זאת למרות היתרון הגדול הזה החומר הזה אינו גמיש ומצריך מהעובדים לשים לפני מריחת שכבת האיטום רשת מיוחדת, כמו כן ניתן לומר כי מעבר לכך שימוש בשיטה זו מצריך החלקה של הקיר לפני השימוש באיטום. 

חומרי איטום עם תרכובת סילקון 

בשוק של ההיום, ניתן למצוא חומרים שונים המורכבים מחומרים כמו סילקון או טרפנטין. יתרון חומרים אלו, שניתן לשים אותם או במריחה או בהתזה, וכך הם נספגים מעולה בקיר, ואף הופכים לחלק מהקיר. הם שקופים ואינם נראים לעין, ומתאימים במיוחד למשטחים כמו שיש, בטון, אבן, טיח ועוד. 

חומר איטום על בסיס סילוקסן

עבודות סנפלינג

כאשר מתייחסים לחומר זה, יש לדעת כי מדובר בחומר גמיש מאד בעל ספיגה מעולה, אך הוא לא מתאים לכל הקירות החיצוניים הקיימים. יש  למרוח אותו רק על קיר על יבש ונקי חשוב להבין כי החומר לא מתאים למשטחים בעלי כושר ספיגה נמוך, וכן הוא חומר בעל תכונות ממיסות, ולכן יש להרחיק ממנו רכבים או יריעות ביטומניות. 

בסיס אקרילי 

מדובר על חומרים שאכן אוטמים ונספגים מעולה, אך לרוב הם ישמשו לאיטום לזמן קצר במיוחד. 

איטום קריסטלי

הייחוד של איטום זה שהוא לא אוטם את הקיר, באופן שטחי, אלא באופן פנימי. המריחה של החומר חודרת אל הבטון, והגבישים הופכים לגבישים קריסטליים, שאוטמים את הבטון למשך שנים. 

קיימים מספר רב של חומרי איטום שלא כולם הוזכרו פה אלו הם העיקריים כמו כן שיש צורך בבעל מקצועי איכותי אשר ידע היטב להתאים את חומרי באיטום לקיר ואכן קיימת חשיבות רבה לבחירת בעל מקצוע איכותי ומקצועי.

ציוד לעבודה בחלל מוקף
בלוג

חלל מוקף

  רבים מכם רואים לעיתים רואים כי ישנם מקומות מגודרים או שלא ניתן להיכנס אליהם, שמקומות הללו מכונים חלל מוקף. חלל מוקף טומן בחובו סכנות

איטום קירות חוץ

חומר איטום קיר חיצוני

  אין דבר יותר מטריד מאשר נזילות בקיר החיצוני של הבניין או הבית שלכם דבר זה יכול לגרום לסכנות בריאותיות  ופוגעות גם בנראות הבניין. ניתן

בלוג

הדרכה עבודה בגובה

  בשנים האחרונות עם העלייה בתאונות עבודה של עובדים, לכך במשרד התמ"ת החלו להגביר את העקיפה, הן על העובדים, והן על המעסיקים. יש עונש מאסר

השאירו פרטים ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
ציוד לעבודה בחלל מוקף
חלל מוקף

  רבים מכם רואים לעיתים רואים כי ישנם מקומות מגודרים או שלא ניתן להיכנס אליהם, שמקומות הללו מכונים חלל מוקף. חלל מוקף טומן בחובו סכנות

קרא עוד »
חומר איטום קיר חיצוני

  אין דבר יותר מטריד מאשר נזילות בקיר החיצוני של הבניין או הבית שלכם דבר זה יכול לגרום לסכנות בריאותיות  ופוגעות גם בנראות הבניין. ניתן

קרא עוד »
הדרכה עבודה בגובה

  בשנים האחרונות עם העלייה בתאונות עבודה של עובדים, לכך במשרד התמ"ת החלו להגביר את העקיפה, הן על העובדים, והן על המעסיקים. יש עונש מאסר

קרא עוד »
התקנת רשתות להרחקת יונים
הברחת יונים

  יונים אוהבות לקנן במרחבים פתוחים, שכן ניתן למצוא אותן מקננות במרפסות, מסתורי כביסה, ומקומות דומים. הדרך הטובה ביותר להפסיק את המטרד את היונים היא

קרא עוד »
ניקוי חלונות
איטום קירות חוץ

  איטום קירות הינו דבר חשוב מאד, לא רק לשמור על השלימות שלהם, אלא גם איטום הקירות  שומר על הבריאות שלכם. בקירות הסובלים מרטיבות נוצר

קרא עוד »
ניקוי חלונות גבוהים
עבודה בסנפלינג

  אם אתם גרים בבניין גבוה או שאתם גרים בקומה שאינה נגישה, בוודאי לצורך עבודות שונות, תצטרכו להזמין אדם אשר יגלוש בסנפלינג. סנפלינג מוכר לכולנו

קרא עוד »
איטום קירות

  נושא איטום הקירות הוא נושא, שאינו ידוע לקהל הרחב, ולכן הוא  אינו מייחס משמעות יותר מידי לבניין שלו. חשוב להבין כי איטום קירות הן

קרא עוד »
התקשרו עכשיו