כל מה שצריך לדעת על עבודת איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

יום אחד אתם מגלים כי בקיר החיצוני של הבניין שלכם ישנה נזילה או רטיבות, שכן אתם מודיעים אל נראות יצירת כתמי עובש, שהם לא מוסיפים יופי, בלשון המעטה, לקירות הבניין, אבל בנוסף פוגעים מבחינת בריאותית. כתמי עובש אינם בריאים, ואין מנוס מלפנות אל בעל מקצוע, שיבצע איטום לקירות החיצוניים של הבניין שלכם. 

במאמר זה נדבר על מהו איטום קיר חיצוני? איך מבצעים איטום לקיר חיצוני? איטום קירות חיצוניים בסנפלינג , ומחיר האיטום. כל אלו יגרמו לכם לבחור את בעל המקצוע האיכותי ביותר, על מנת שהוא יוכל לבצע לכם את העבודה המושלמת. 

מהו איטום לקירות חיצוניים? 

כאשר אתם רואים נזילה בקיר החיצוני, דבר זה אינו אומר שאכן הנזילה היא באמת מהקיר החיצוני, ולכן השלב הראשון שבעל המקצוע יורה לבצע, וזה השלב שייקח לו זמן רב, הוא לאתר את מקור הנזילה. על פי מקור הנזילה, הוא יוכל לתת טיפול איכותי ומהיר, ולכן חשוב לקיחת שירותיו של בעל מקצוע מנוסה במיוחד, על מנת שהוא יוכל לאתר את הנזילה במדויק ולהציע טיפול מדויק במקרה, ואכן אם  הנזילה היא מהקיר החיצוני, יש לבצע איטום קירות חיצוניים. 

כלים של עבודה בגובה

איך מתבצע איטום קירות חיצוניים? 

מכיוון שיש מגוון רחב של סוגי קירות שונים ההסבר יתמקד  בקיר טיח שהוא הקיר הנפוץ  ביותר:

שלב ראשוןאבחון הנזילה: במידה והנזילה נובעת מהקיר, ולא מהחלונות  או מהגג, יש לבצע קילוף של הטיח מהקיר, על מנת להכין את הקיר לאיטום. 

שלב שני-ניקוי הקיר: שטיפת הקיר כולו במים, ולאחר מכן ייבוש שלו  בלחץ אוויר ניתן להמתין לייבוש של הקיר. 

שלב שלישי- איטום הקיר: שלב האיטום מתבצע במספר שלבים

  1. תיקון הסדקים יש לתקן את הסדקים באמצאות מילוי של חומר מיוחד 
  2. במידה והקיר שבור, יש לתקן על ידי מלט חול ודבק מעורבים 

איטום הקיר מריחת חומר האיטום עצמו והייבוש שלו מתבצע רק לאחר כל השלבים האלו.

 

 

איטום חקירות בסנפלינג 

במקרים שבהם קיימת בעיית נגישות קשה אל הקיר החיצוני של הבניין שלכם או שאין אפשרות להגיע אליו על גבי סולם  או פיגום, יהיה צורך להשתמש בסנפלינג. 

סנפלינג הוא בעצם ירידה מהגג על ילד חבל מצויד ברתמה, ועל ידי נקודות עיגון המתחיילות מהגג ולמטה. 

איטום קירות בצורה הזו נעשה אך ורק במקרים שאין בהם ברירה, והוא מייקר את מחיר העבודה. 

מחיר איטום קירות חיצוניים בסנפלינג 

קשה מאד לתמחר קירות חיצוניים איטום מראש, משום שהאיטום עצמו כולל מגוון רחב של גורמים גודל הקיר סוג האיטום, ובעיקר מורכבות העבודה. 

אך כאן ראינו לנכון להתמקד לא רק באיטום קירות חיצוניים אלא באיך האיטום נעשה בפועל 

  • איטום סדקים מתבצע על ידי הזרקה של חומר איטום, כשכבה ראשונה, ושכבה הגנה נוספת על ידי חומר מיוחד לאיטום. 


  • איטום חלקי טיח שנשרו מתבצע על ידי קילוף הטיח, וחידושו על ידי התזת שפריץ, ובסיומו מריחת פריימר, ושכבה חיצונית מיוחדת לקיר חיצוני. 


  • איטום חיפוי שיש ופסיפס מתבצע על ידי  התפשטות קווים אופקיים או אנכיים, תיקון סדקים ושברים, באמצעות אבן, ומריחת שכבת הגנה סופית. 

מתי כדאי לבצע עבות סנפלינג בגובה? 

ישנם מקרים שהעניין משתלם ויכול לעלות זול יותר מאשר פיגום או מנוף. 

מה המחיר של אטום קירות חיצונים בספינינג? 

המחיר הוא 1,100, בהתאם לטיפול נקודתי.  חשוב לציין כי במידה ויהיה צורך באיטום מקומות נוספים המחיר יעלה יותר. ויש לקחת זאת בחשבון.

עובד בעבודה בגובה

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר
מאמרים אחרונים שיעניינו אותך

תהליך שיקום מבנים ישנים לפיתוח

תהליך השיקום הוא תהליך מסובך ויכול לקחת שנים עד להשגת התוצאות הרצויות. שיקום מבנים, באופן כללי, הוא תהליך הכולל שימור והגנה על מבנים היסטוריים מפני

יתרון בזמן השכרת פיגומים

השכרת פיגומים הינו שירות המאפשר השכרת פיגומים וכלים נוספים לבנייה. חברות השכרת פיגומים עוזרות לכם לחסוך כסף וזמן על ידי כך שהן מספקות לכם את

השאירו פרטים
ונחזור תוך פחות מ-24 שעות
תהליך ייצור ארונות חשמל

ארונות חשמל הם המרכיב העיקרי במתקן חשמלי. הם משמשים כדי לספק מיקום בטוח להפצה וחיבור של חיווט חשמלי, כבלים ומפסקי חשמל. ייצור ארונות חשמל הוא

קרא עוד »
הקושי של פינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא חומר מסרטן שנאסר במדינות רבות. פינוי אסבסט מבתים הכרחי כדי למנוע סיכונים בריאותיים מסוכנים. קיימות מספר דרכים לפינוי אסבסט מבתים, כולל פינוי ידני

קרא עוד »