איטום בסנפלינג

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

 

איטום בסנפלינג

כל אחד מכיר את הנזילות שישנן בחורף, מעבר לכך שזוהי בעיה אסטטית, יש לכך גם השפעות בריאותיות רבות. נזילות גורמות ליצירת עובש גורם למחלות שונות, כמו כן הנזילות מרטיבות את הרהיטים בבית או שהן גורמות להתפשטות של כתמים גדולים על פני הקירות. על מנת לטפל בבעיה יש צורך להזמין מומחי איטום מקצועיים בלבד, אשר יודעים את העבודה על בוריה אבחון נכון של מקום הנזילה הוא חשוב ביותר בתחום זה.

אם גם אתם סובלים מנזילות בבית, ורוצים לקבל מידע על סוגי עבודות איטום שונות, ומה כדאי לחפש בחברת איטום, מאמר זה נכתב בדיוק בשבילכם ומטרתו לתת לכם את המידע האמין ביותר.

בשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה ניתן לראות כי איטום בסנפלינג נעשה נפוץ מאד, ולכן אין זה מראה נדיר לראות את העובדים נתלים מגג הבניין, כאשר רתמה מגנה עליהם.

סנפלינג זה נעשה, בעיקר, בבניינים רבי קומות או ישנים, הזקוקים לאיטום, שאין גישה אחרת להגיע אליהם.

במאמר זה יושם דגש על היתרונות של איטום בסנפלינג, ואיך דבר זה מתבצע? מאמר זה ייתן מידע לאנשים, המעוניינים לבצע איטום בסנפלינג, על מנת שידעו את היתרונות שיש לגישה זו, על פני גישות אחרות של איטום, וכן לא בכל מקום ניתן לבצע איטום בסנפלינג.

למה כדאי לבצע איטום בסנפלינג?

נוחות

הקמת פיגומים אורכת זמן, מסורבלת, מקימה רעש, ויוצרת לכלוך רב, וכן רמיסת הגינה, וגזלת חנייה. מעבר לכך, הפיגומים מגיעים לחלונות הדיירים, וכן דבר זה פוגע בפרטיות שלהם.

איטום בסנפלינג בטיחותי יותר

באופציה האחרת של איטום על ידי הקמת פיגומים או סולמות, וכך יכולים לגרום לתאונות רבות, בניגוד לסנפלינג הבטוח. העובדים עצמם מרגישים יותר בטוחים, כאשר הם מוגנים בחבלים, ועל ידי מושב, לכן שיטת איטום זו מונעת תאונות רבות, שיש תו תקן על החבלים והם יותר בטוחים.

יעילות וגמישות

עובדים רבים טוענים, שבשיטה הזו הם מרגישים לא רק יותר בטוחים, אלא גם יותר יעילים, שהם יכולים לעבוד ולהספיק לאטום שטח גדול יותר בזמן קצר יותר.

מחיר נח

מכיוון שאין צורך בבניית פיגומים, האורכים זמן רב, אפשר גם לתת מחירים יותר נוחים לעבודה באיטום בסנפלינג.

 

 

מה אוטמים בסנפלינג?

בעבודת איטום בסנפלינג ניתן לאטום במהירות את הסדקים בקירות הבית, וגם בדגש על קירות חוץ, שאין זה משנה אם הסדקים האלו נוצרו מהצטברות נוזלים או מליקויי בנייה.

כמו כן, אפשר להסיר טיח מתפורר, לתקן טיח, ושיטה זו מעולה למקומות שאין להם גישה, ולמקומות רבי קומות, כמו כן בנוסף לכך הוא משמש לאטום גג במהירות, כי הוא מדלג על אלמנטים שקשה לאטום איתם את הגג בקלות, כמו למשל דודי שמש וחשמל.

כמו כן אפשר גם לטפל ולתקן חלונות שבורים לטפל במסגרת של החלונות ולצבוע את החלונות בצבע חדש. חשוב להבין שכל העבודות האלו לא מתבצעות על ידי אדם חסר הכשרה, אלא הם מתבצעות על ידי חברת איטום איכותית, שהעובדים שלה קיבלו הדרכה איכותית ומשתמשים בציוד איכותי לעבודה בגובה, וכך על החברה לקבל אישור עבודה בגובה לעמוד בכל ההיתרים לצורך כך.

איזה עבודות איטום קיימות?

הדבר הראשון בעבודות איטום הוא האבחון של מקום הנזילה, לעיתים אנשים שאינם מומחים עלולים לבצע עבודה בעלות גבוהה של כסף, אך לא לפתור את הבעיה, אשר לשמה הם הגיעו. הסיבה העיקרית לכך היא אבחון לא נכון של בעיות הנזילה אז איזה עבודות איטום קיימות?

איטום גגות

נזילה בגג היא בעיה נפוצה, ומומחי האיטום מטפלים בה בשיטות שונות. כיום קיימים על שלושה טיפולים ידועים, אשר אין להם עוררין בתחום איטום ביריעות ביטומניות.

איטום בחומרים בטומנים ואיטום בזפת לכל אחת מהשיטות ישנן יתרונות וחסרונות, אך מומחה לאיטום ידע להתאים את השיטה הטובה ביותר המתאימה לגג שלכם.

איטום גגות מרוצפים

באיטום גגות מרוצפים, שיטות האיטום הרגילות אינן מתאימות כלל, ולכן יש צורך בביצוע שיטות אחרות אשר יתאימו למאפיינים הייחודיים של גגות אלו.

להלן השיטות: איטום ללא  פירוק של הריצוף הקיים, איטום שחובה להסיר את הריצוף הקיים, איטום גגות בטרם ריצופם.

איטום מרפסת

איטום מרפסת צריכה להתבצע על ידי בעלי מקצוע בלבד, בשל השלבים הארוכים שיש בכך, וכן כדאי לבקש שאותה חברה גם תבצע את הריצוף במידה ויש צורך בכך.

גם באיטום מרפסות יש שלוש שיטות איטום: איטום עם הריצוף, איטום לפני הריצוף , ואיטום עם הסרת הריצוף הקיים.

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים מצריך עבודה של בעלי מקצוע הן בגלל שיש צורך באבחון הבעיה אצל אנשי מקצוע, והן בגלל שיש צורך לבצע איטום לפי סוג הקיר. סוגי הקירות הקיימים: קיר שיש לו חיפוי, קיר שיש שעשוי מאבן או משיש,

עבודות איטום באמצעים שונים

לעיתים בעקבות אי גישה לקיר, אז קיימים באיטום קירות חיצוניים או בבניינים גבוהים למדי שיטות שונות באיטום ייעודיות וייחודיות, אשר נועדו לאטום קירות או מבנים, שלא ניתן להגיע אליהם בדרך הרגילה.

פיגומים

ניתן להגיע אל מקום הפגע בקלות ובמהירות, באמצעות הקמת פיגום גבוה, המגיע עד הקומה הרצויה של הבניין.

במות הרמה

ניתן להרים את העובד אל הקומה הרצויה באמצעות סל הרמה ייעודי.

סנפלינג

במקרים שבהם אין גישה למקום משמשים בסנפלינג, שזוהי שיטה שבה העובד יורד בחבלים אל הקומה הרצויה.

 

מי יכול לבצע עבודות סנפלינג?

האדם שיכול לבצע עבודות איטום בסנפלינג הוא אדם, שקבל הכשרה לכך בלבד, גם אם אתם בוחרים להעסיק עובד יחיד עליכן לוודא כי יש לעובד את כל:

  • האישורים הנדרשים לעבודה בגובה עם אישור עבודה בסנפלינג
  • ציוד תקין ואיכותי
  • צריכים שלושה עובדים לצורך עבודות איטום בסנפלינג.
  • ציוד נוסף למקרה שהציוד מתקלקל או נשבר
  • מומחיות בעבודה הזו

למרות כל היתרונות החשובים והאיכותיים שיש באיטום בסנפלינג, חשוב להבין שעבודה בסנפלינג אינה מתבצעת לכתחילה, אלא רק במקרים מאד מסוימים, כמו למשל בבניין רב קומות או בבניינים ישנים, אשר הגישה אל הקירות לא ניתנת בצורה הרגילה, בשל הסיכון לעובד והן בשל המחיר הגבוה.

שיטה זו גרמה לבניינים אשר בעבר לא היו יכולים לאטום את הקירות שלהם בצורה ראויה ומקצועית או שהאוטמים נאלצו לעבוד זמן רב מאד על איטום הקירות כיום ניתן לראות כי שיטה זו מהווה את גולת הכותרת לאיטום בבניינים אשר לא ניתן לגשת אליהם או מכל סיבה אחרת.

 

כל אחד מכיר את הנזילות שישנן בחורף, מעבר לכך שזוהי בעיה אסטטית, יש לכך גם השפעות בריאותיות רבות. נזילות גורמות ליצירת עובש גורם למחלות שונות, כמו כן הנזילות מרטיבות את הרהיטים בבית או שהן גורמות להתפשטות של כתמים גדולים על פני הקירות. על מנת לטפל בבעיה יש צורך להזמין מומחי איטום מקצועיים בלבד, אשר יודעים את העבודה על בוריה אבחון נכון של מקום הנזילה הוא חשוב ביותר בתחום זה.

אם גם אתם סובלים מנזילות בבית, ורוצים לקבל מידע על סוגי עבודות איטום שונות, ומה כדאי לחפש בחברת איטום, מאמר זה נכתב בדיוק בשבילכם ומטרתו לתת לכם את המידע האמין ביותר.

 

מה צריך כדי לבחור מומחה לאיטום?

ניסיון

ככל שלחברת האיטום יש ניסיון רב יותר כך היא תוכל לאתר את הנזילה בקלות.

ציוד תקין ומקצועי

ישנה חשיבות גבוהה ביותר לציוד מקצועי ותקין, בעיקר שמדובר בעבודות אשר יש בהן סכנות רבות.

תעודה של עבודות בגובה

תחום האיטום הוא תחום של עבודות בגובה, אשר על פי חוק צריכות להתבצע אך ורק על ידי בעלי תעודה מתאימה ומאושרת.

שלושת נתונים אלו מבטחים לכם את החברה אותו תבחרו תבצע את העבודה בצורה איכותית וטובה ללא כל תקלות שונות ומשונות.

 

עובד בגובה

מה היה לנו בכתבה:

מחירון עבודות סנפלינג

סוג העבודה תיאור עבודה + הערות טווח מחירים ליום עבודה/בניין לפי קומות הערות הקשורות למחיר
מחיר ביצוע עבודות תחזוקה כלליות בגובה עבודות כמו למשל ניקיון חלונות בגובה, חיזוק מערכת איטום, תיקון או החלפה של מרזבים ועוד… 2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תוספת איש צוות לעבודות תחזוקה כלליות בגובהלעתים על פי החוק, נדרש להוסיף איש צוות כאשר המחיר נקבע לפי שעה או לפי יום עבודה. 600-800 ש“ח ליום עבודה.
מחיר הרחקת יונים מבנים עד 10 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 2,800-5,000 לבניין של 6-10 קומות.
מחיר הרחקת יונים לגורדי שחקים מבנים עד 16 קומותהתקנת רשתות או פתרון אחר להרחקת יונים בגובה. 1,400-3,000 עבור יום עבודה. העלות להרחקת יונים משתנה ומחושבת לפי מ“ר רשת קבועה בשילוב המחיר לעבודות סנפלינג בגובה.
מחיר התקנת מרזבים למבנים עד 10 קומות העבודה כוללת תהליך איטום של מרזב ישן קיים, פתיחת סתימות, תיקון חורים, התקנה של סלים וחידוש מרזב. 8,000-12,000 ש“ח
מחיר ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג או שטיפה של החזית העבודה מתבצעת באמצעות לחץ מים גבוה עם מכשיר המכונה גרניק.2,800-5,000 ליום עבודה.
מחיר תיקונים של טיח במשטח מיוחדהעבודה כוללת סיתות של טיח רופף, הכנת והוספת שליכט שחור. 130-180 ש“ח למ“רעבור משטחים שאינם מישוריים, המחיר עולה בהתאמה.
מחיר מריחה של שפכטל מעל קירות.העבודה מתבצעת על קירות בטון או קירות טיח עם שפכטל אקרילי80-100 ש“ח למ“רהמחיר מתייחס ליישום של שתי שכבות ותהליך החלקה.
מחיר עבור חיזוק אריחי שיש או עיגון שלהם העבודה מתבצעת לפי מפרט. נדרש מהנדס לביצוע ההליך. מחיר המהנדס לא כלול בעלות הפרויקט. 120-180 ש“ח למ“רהמחיר תלוי בשיטה שבה מעגנים או מדביקים את האריחים. המחיר עולה בהתאם למספר העוגנים הנדרשים לחיזוק.
מחיר להשלמה של לוחות אבן החסרים בבנייןהתהליך כולל קידוח של האריחים וקידוח התשתית של הבטון, הוספת דיבלים, ברגים לעיגון, חיזוק, הסתרה וכדומה. 3,800-8,000 ש“ח לחיזוק של עד 40 ברגים.
מחיר עבודות הקשור להשלמה/החלפה של לוחות אבן •   השלמת לוחות אבן באופן נקודתי עד 40 ס“מ
•  החלפת לוחות אבן או לוחות שיש פגועים כולל פירוק ועיגון מחדש
•   מילוי או חידוש של מישקים בין האריחים ומעל החזיתות - שימוש ברובה
•   מילוי ואיטום של פוגות בין האריחים עם תערובת סמנטית
•   חידוש ואיטום הפוגות בין האריחים עם דבק פוליאורתני

170-250 ש“ח עבור יחידה או 40-80 ש“ח עבור מ“רהמחיר משתנה בהתאם לסוג העבודה, כמות הלוחות שיש להשלים או לתקן, סוג החומרים שבוחרים וכדומה
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע אקרילי- העבודה כוללת יישום מריחת שכבת היסוד בתהליך מריחה או התזה30-50 ש“ח למ“ר
מחיר צביעת קירות חוץשימוש בצבע גמיש - העבודה מתבצעת מעל טיח או מעל בטון חשוף בתהליך מריחה או התזה50-70 ש“ח למ“ר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*לא מבצעים הדרכות בגובה

חברת אוקטיפוס מיט״ר - מרכז ההכשרה המתקדם להכשרת עובדי גובה בתקן ישראלי בינלאומי
 קורס עבודה בגובה אצלכם באתר החברה או במרכז ההכשרה המתקדם בישראל?

עבודה בגובה טומנת בחובה סיכונים רבים, ועל כן קיימת חשיבות עליונה להסדרת נושא זה באמצעות תקנות בטיחות מחמירות. בישראל, חוק "עבודה בגובה" ותקנותיו נועדו להבטיח את שלום העובדים ולמנוע תאונות עבודה קשות ואף קטלניות.

קרא עוד »
קבלנים בחריש

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בחריש? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בעומר

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בעומר? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בתל-אביב

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בתל-אביב? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים ביפו

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים ביפו? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בקריות

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בקריות? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בשוהם

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בשוהם? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם ”היחידה

קרא עוד »
קבלנים בגני תקווה

  מתחילים תהליך בניה או שיפוץ כללי? מחפשים קבלן מקצועי ורוצים לבצע מחקר שוק וסקר לגבי קבלנים בגני תקווה? הגעתם בדיוק למקום הנכון! המומחים מטעם

קרא עוד »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!